Zpestřete si oslavu ohňostrojem nebo jinou zábavní pyrotechnikou

Je jasné, že k silvestrovskému veselí patří jídlo, pití a také konfety, ohňostroje na míru, petardy nebo jiná zábavní pyrotechnika. V posledních letech se stala tato zábava oblíbenou a vyhledávanou činností nejen při oslavách nového roku, ale také při narozeninových akcích či svatbách. A proč ne? Když právě zábavní pyrotechnika oslavy zpestří a udělá je nezapomenutelnými. Pokud i vy plánujete nákup toto druhu zboží, měli byste vybírat vždy uvážlivě.

Dělení podle stupně nebezpečnosti

Všechny pyrotechnické výrobky jsou rozděleny do čtyř tříd a označují se římskými čísly I – IV podle stupně nebezpečnosti. Pro děti je určena pyrotechnika označená jedničkou. Pro děti jsou nejbezpečnější vystřelovací konfety a prskavky. Většina pyrotechniky je však zařazena do druhého a vyššího stupně a měla by přijít do rukou jen dospělých a jedincům.

ohnostroje_na_miru

Prostudujte návod

Nakupovat zamiřte vždy k odborníkům do kamenných obchodů či na e-shop. Právě oni zboží vhodně skladují, takže se nemusíte bát, že výrobek zvlhne a bude nebezpečný. Nezbytnou součástí je i český návod k použití a doporučený způsob likvidace nevybuchlé pyrotechniky. Před použitím si návod důkladně prozkoumejte, abyste věděli jak výrobek používat, zda se odhazuje nebo odpaluje z láhve. Informace byste měli mít také o tom z jaké minimální vzdálenosti efekty sledovat a jak techniku bezpečně skladovat. V žádném případě nepoužívejte výrobek s jakkoliv poničeným obalem nebo nesrozumitelnými informacemi. Všímejte si i dat použitelnosti.

Vyberte místo

Místo odpaliště si vyberte s rozmyslem. Čím větší efekt, tím více budete potřebovat prostoru. Ohňostroj, rakety i římské svíce by měly stoupat do volného prostoru, aby nenarazily do žádné překážky.

Nakupte u odborníků

Veškerou zábavní pyrotechniku, jako jsou ohňostroje, kulové pumy, petardy nebo baterie výmetnic můžete nakoupit na e-shopu tarra.cz. Právě zde na vás čeká široký sortiment zboží i ostatní potřebné informace.