Zkuste účinky přírodní kosmetiky

Bio je fenomén dnešní doby. Platí to hlavně u potravin, které se už spousta z nás naučila kupovat a v obchodech je vyloženě vyhledává. Proč ale nevyzkoušet také přírodní kosmetiku? V dnešním článku se dozvíte, že i bio kosmetika je skvělou volbou pro vaši pleť.

Všímejte si certifikace

Označení přírodní kosmetika má mnoho výrobků, avšak ne všechny jsou vždy 100% přírodní. Produkt, který je vydáván za bio, by měl obsahovat co nejvíce čistých přírodních složek, které byly pěstovány v ekologickém prostředí. Což znamená buď na eko farmách nebo v nezatížené přírodě. Při výrobě bio kosmetiky se nesmí používat žádné ropné produkty, syntetická barviva, parfémy, konzervanty nebo chemické UV filtry, které bývají právě součástí normální kosmetiky. Neměla by obsahovat ani žádné suroviny živočišného původu, kromě lanolinu z ovčí vlny a včelího vosku. Zároveň je také důležité její označení – kontrolovaná nebo certifikovaná přírodní kosmetika.

bio_kosmetika

Přírodní kosmetika má mnoho výhod proč se vyplatí ji kupovat:

  • obsahuje přírodní vitamíny, antioxidanty a hydratační látky,
  • díky složení je vysoce účinná a kvalitní,
  • žádný produkt neobsahuje přidanou chemickou parfemaci,
  • je vhodná pro citlivou pokožku a dětskou pleť,
  • nijak nezatěžuje životní prostředí a je šetrná i k lidskému organismu.
  • veškeré obaly jsou ekologické a recyklovatelné,
  • není testovaná na laboratorních zvířatech.

Najdou se i určité nevýhody

Díky tomu, že tyto výrobky obsahují velké množství přírodních složek, může na ně pokožka ze začátku reagovat trošku negativně. Opatrní byste měli být, i pokud trpíte alergií na pyly a některé rostlinné složky. Jistou nevýhodou je i fakt, že nástup účinků se projeví o něco později než u běžné kosmetiky. Avšak její výsledný efekt vydrží mnohem déle! Přírodní a bio kosmetika má díky svému obsahu kratší trvanlivost.

Nuspring.cz

Nabídka přírodní kosmetiky je široká, stačí si jen vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Na e-shopu nuspring.cz seženete velký sortiment tohoto zboží, stejně jako kosmetiku z mrtvého moře. Udělejte něco pro svou pleť i pro naše životní prostředí a zvířata!