Zimní dovolená v Jizerských horách

Patříte i vy k milovníkům zimních sportů a nedovedete si představit, že byste v zimě nenavštívili hory? Pojďte si tedy zpříjemnit předvánoční shon a podívat se s námi do Jizerských hor, kde na vás bude čekat příjemná zimní dovolená plná zážitků.

 

 

Dovolená Jizerské hory vám nabízí skvělé zážitky i lyžování

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem s nejsevernějším pohořím Česka. Toto pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, což je nejvyšší hora české části hor. Krásná příroda těchto hor láká turisty nejen v letním období, ale také v zimě, kdy se zde nachází síť běžkařských stop nazývaný Jizerská magistrála a na české straně hor se odehrává každoročně velmi známý závod v běhu na lyžích – Jizerská padesátka.

Co se týče sjezdového lyžování, určitě jste v České republice slyšeli spíše o sjezdovkách v Krkonoších, Jeseníkách nebo Krušných horách. Ovšem neměli bychom zapomínat ani na již zmiňované pohoří, které nabízí jak krásnou krajinu, tak skvělé lyžařské podmínky. Narazíte zde na celou řadu výborně upravených lyžařských areálů, a mezi ty nejznámější patří Ski areál Bedřichov, který ocení hlavně rodiny s dětmi. Klidné prostředí, jehož součástí je 11 sjezdovek včetně té pro ty nejmenší si určitě zamilujete. Dalším známým střediskem je Ski areál Severák, který nabízí mírnější sjezdovky, a proto je vhodný spíše pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Pro opravdu zkušené milovníky sněhu je v Jizerských horách připraven Ski areál Tanvaldský Špičák, ve kterém můžete najít čtyři sedačkové lanovky a pět vleků. Sjezdovky v tomto areálu mají všechny obtížnosti, takže se zde vyřádí opravdu každý. Pokud už nyní uvažujete o tom, že byste chtěli někam vyrazit, pak věřte, že dovolená Jizerské hory je tou pravou volbou, už jenom proto, že si zde zalyžují jak začátečníci, tak opravdu zkušení lyžaři.

Ubytování v Jizerských horách

Jestliže jste se rozhodli právě pro “Jizerky”, pak jistě řešíte otázku, kde se ubytovat. K bydlení můžete využít některou z horských chat, penziónů, anebo apartmánů, protože ubytování Jizerské hory nabízí kvalitní služby. Například vám můžeme doporučit ubytování v blízkosti Tanvaldského špičáku, kde se nachází Apartmány Ski-Bike a to přesně v malebné obci Albrechtice. Jedná se o nově postavené apartmány plně zařízené kuchyňkou, obývací místností s TV, satelitem, Wifi i internetem, ložnicemi a sociálním zařízením.  Samozřejmostí je parkování u domu a úschovna lyží.

Rozhodněte se pro toto nebo pro jiné ubytování v oblasti Jizerských hor a uvidíte, že právě tato vaše zimní dovolená bude ta, na kterou budete s láskou vzpomínat ještě v létě.