Zimní boty na každou příležitost

V létě se při výběru obuvi zaměřujeme hlavně na její estetickou složku, protože na boty neklademe takové nároky jako v zimních měsících a vybíráme si je spíše jako módní doplněk. V zimě bychom však měli myslet nejen na vzhled obuvi, ale také na to, aby splňovala určitá kritéria. Abychom chodili pohodlně, zdravě a hlavně, aby nám boty vždy dobře i dlouho sloužily.

 

Při výběru platí určitá kritéria

Na trhu jsou spousty bot ověřených i neznámých značek v různých cenových relacích. Víme, že nechcete utrácet za zbytečně předražené produkty, ale věřte, že do kvalitního zimního obutí se opravdu vyplatí investovat. Nejen proto, že budete s jejich službou spokojeni, ale budou vám dělat radost více než jednu sezónu. Abyste si vybrali správné zimní boty, musíte se řídit určitými zásadami. Při výběru myslete nejen na to, pro koho je obuv určena, ale hlavně na to, k jakým účelům ji pořizujete. Zda v ní budete chodit na horách, ve městě, nebo ve společnosti. Každá bota má svá specifika, a ta platí jak pro pohory, tak pro obuv, kterou nosíte denně. Ovšem veškerá zimní obuv by měla být vyrobena z kvalitního nepromokavého materiálu a kůže s pevnou protiskluzovou podrážkou. O dostatečném zateplení nemluvě.

Jak správně vybrat dětské boty či dámské kozačky

Pro nejchladnější část roku je určena dětská zimní obuv, ke které patří sněhule, jež by měly být vyrobeny z kvalitního materiálu. Avšak nezapomínejte ani na pevný opatek a ohebnou podešev, která by měla být dostatečně robustní. Jen tak může skvěle izolovat nohu od chladu. Dětská chodidla zůstanou v teple také díky dostatečnému zateplení. Nezapomínejte na dobře tvarovanou podrážku, jež udrží klenbu nohy ve správné a zdravé poloze.

Kozačky patří k nejoblíbenějšímu obutí žen v zimním období. Pokud si vyberete kozačky, nebo polokozačky, budete je moci nosit jak k šatům do společnosti, tak i ke kalhotám při běžném denním nošení. Jestliže máte širší lýtko, vybírejte tak, abyste se v nich necítila stísněně. Myslete na svůj komfort i teplo a zvolte si o něco větší velikost, do které obujete hrubší ponožku. Vyšší podrážka poskytuje lepší tepelnou izolaci v mrazivých dnech, a proto při výběru myslete i na ni. Vámi koupené kozačky podtrhnou vaši nohu a zvýrazní ženskou smyslnost, takže jejich nákupem opravdu nic nezkazíte.

Vybírejte z pestrého množství zimních bot, a vždy myslete na to, aby vaše nohy byly v teple, suchu i pohodlí.

 

Zdroj obrázku: Rejnok Obuv