Zdravotní obuv Santé je to nejlepší pro vaše nohy

V běžné denní aktivitě jsou věci, bez kterých si nedovedeme náš život představit. K jedné takové patří i obuv. Jejím nejdůležitějším úkolem je chránit nohy před nepříznivými vlivy prostředí. Stejně tak je ale důležité, aby boty podporovaly základní funkce nohy – chůzi, stání a běh.

Ač se to možná nezdá, obuv sehrává ve vztahu k chůzi opravdu důležitou roli. Správně zvolená obuv vám může i částečně snížit možnost vrozených či získaných vad dolních končetin. Naopak se velmi často stává, že špatně zakoupené boty podporují vznik různých vad, jako jsou patní ostruhy nebo zborcení podélné a příčné klenby. Z toho vyplývá, že obuv velmi často napomáhá i omezuje fyziologickou funkci nohou. Jakou obuv nosit, abychom svým chodidlům a poté i celým dolním končetinám neubližovali? Zkuste zdravotní obuv Santé.

Vhodná zdravá obuv by měla splňovat hned několik kritérií

Dostatek místa, hlavně pak v prstové části – vnitřní tvar bot musí co nejvíce odpovídat přirozenému tvaru nohou. Nedostatek v přední části často způsobuje deformitu prstů. Obuv má mít také správnou délku. Zjistíte ji tak, že můžete s prsty při chůzi volně pohybovat.

Dobrá flexibilita v oblasti prstů – v místě, kde se noha ohýbá, by měla být bota co nejměkčí. Tuhá obuv zvyšuje únavu a chůze se stává nepohodlnou.

Výška podpatku – vysoký podpatek způsobuje nejen deformitu nohou, ale také zkrácení Achillových šlach a bolesti páteře. Doporučená výška podpatku u dámské obuvi, kterou nosíte celý den, by neměla být vyšší než 30 – 40 mm. U dětí to je pak do 5 mm.

Pevný a dostatečně dlouhý opatek – základem je rovněž fixovaná noha v obuvi a žádné boční pohyby paty. Tvar opatku by měl odpovídat tvaru paty a neměl by způsobovat otlaky, puchýře ani odřeniny.

sante

Vsaďte na kvalitu

Vybrat vhodnou obuv, aby k tomu byla i zdravá a nezpůsobovala vám žádné „škody“, není zase tak jednoduché. Ovšem, když si zvolíte správného dodavatele, máte vyhráno. Santé zdravotní obuv splňuje všechna potřebná kritéria, proto jí klidně své nohy svěřit můžete!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *