Zdravotní obuv Santé je to nejlepší pro vaše nohy

V běžné denní aktivitě jsou věci, bez kterých si nedovedeme náš život představit. K jedné takové patří i obuv. Jejím nejdůležitějším úkolem je chránit nohy před nepříznivými vlivy prostředí. Stejně tak je ale důležité, aby boty podporovaly základní funkce nohy – chůzi, stání a běh.

Ač se to možná nezdá, obuv sehrává ve vztahu k chůzi opravdu důležitou roli. Správně zvolená obuv vám může i částečně snížit možnost vrozených či získaných vad dolních končetin. Naopak se velmi často stává, že špatně zakoupené boty podporují vznik různých vad, jako jsou patní ostruhy nebo zborcení podélné a příčné klenby. Z toho vyplývá, že obuv velmi často napomáhá i omezuje fyziologickou funkci nohou. Jakou obuv nosit, abychom svým chodidlům a poté i celým dolním končetinám neubližovali? Zkuste zdravotní obuv Santé.

Vhodná zdravá obuv by měla splňovat hned několik kritérií

Dostatek místa, hlavně pak v prstové části – vnitřní tvar bot musí co nejvíce odpovídat přirozenému tvaru nohou. Nedostatek v přední části často způsobuje deformitu prstů. Obuv má mít také správnou délku. Zjistíte ji tak, že můžete s prsty při chůzi volně pohybovat.

Dobrá flexibilita v oblasti prstů – v místě, kde se noha ohýbá, by měla být bota co nejměkčí. Tuhá obuv zvyšuje únavu a chůze se stává nepohodlnou.

Výška podpatku – vysoký podpatek způsobuje nejen deformitu nohou, ale také zkrácení Achillových šlach a bolesti páteře. Doporučená výška podpatku u dámské obuvi, kterou nosíte celý den, by neměla být vyšší než 30 – 40 mm. U dětí to je pak do 5 mm.

Pevný a dostatečně dlouhý opatek – základem je rovněž fixovaná noha v obuvi a žádné boční pohyby paty. Tvar opatku by měl odpovídat tvaru paty a neměl by způsobovat otlaky, puchýře ani odřeniny.

sante

Vsaďte na kvalitu

Vybrat vhodnou obuv, aby k tomu byla i zdravá a nezpůsobovala vám žádné „škody“, není zase tak jednoduché. Ovšem, když si zvolíte správného dodavatele, máte vyhráno. Santé zdravotní obuv splňuje všechna potřebná kritéria, proto jí klidně své nohy svěřit můžete!