Zdravotní obuv: Na co si dávat pozor?

Boty již od nepaměti chrání naše chodidla při chůzi a také pomáhají dotvářet celkový image v oblékání. Důležité je, aby se upřednostňovala kvalita před image. Nohy nás nosí celý život, a proto by jim měla být dopřána 100% péče. Kromě povrchové zátěže, se musí vyrovnávat s největší zátěží – s naší hmotností. Rodiče mnohdy zanedbávají obuv pro děti. Problémy pak nastávají v pubertě nebo včasné dospělosti. Mezi problémy patří deformity (ploché nohy, vysoká klenba), bolesti kloubů a šlach, křečové žíly a podobně.

Co musí splňovat správná obuv?

1. Dostatek prostoru na prsty

Je důležité, aby vnitřní tvar obuvi měl dostatečný prostor v přední části. Špička obuvi by měla být kulatá. Moc těsná obuv může způsobit deformaci.

2. Kopírování pohybu vašich nohou při chůzi

Noha se při chůzi ohýbá v oblasti kloubů prstů. Správná obuv by měla tento pohyb kopírovat a přizpůsobovat se. Je důležité, aby v oblasti prstů kloubů byla bota co nejohebnější. Pokud bota, kterou si zkoušíte, nedovolí tento přirozený pohyb, není správná. Nohy se vám rychleji unaví, více se potí a roste riziko tvorby kostních výrůstků.

3. Správný materiál

Nejlepší obuv je taková, která je vyrobena z přírodních materiálů – useň a textil. Materiál by měl být měkký, prodyšný a měl by se přizpůsobit anatomickému tvaru vaší nohy.

4. Hmotnost obuvi

Ano, čtete správně. Hmotnost obuvi by měla být co nejnižší.

Obuv Santé nabízí pohodlí a bezpečí. Zdravotně nezávadná obuv Santé je na českém trhu již dlouho. Jedná se o certifikované české produkty. Zdravotní obuv Santé to je to pravé pro vaše nohy.

Každý typ obuvi má přesně stanovené doporučení a použití. Ještě před samotným zaplacením si proto všímejte, jaký druh obuvi jste se rozhodli koupit – společenská, vycházková, sportovní, rekreační či domácí obuv.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *