Zdravotní obuv je důležitá nejen pro vaše nohy, ale i pro vaše záda

V dnešní době má mnoho lidí určité ortopedické problémy různého stádia. Nejedná se však pouze o bolesti nohou a drobných kloubů, otlaky a puchýře, ale také o bolesti páteře, kolen, kyčlí a nepohodlí při chůzi. Musíme si uvědomit, že nohy nás nosí celý den, proto bychom se o ně měli starat a dopřávat jim vysoké pohodlí. K tomu vám poslouží zdravotní obuv, občasné masáže, vlažná koupel, nebo cvičení plosek a celých nohou. Zdravotnická obuv totiž vyhovuje všem zásadám zdravého obouvání a neprospívá jen vašim nohám, ale i celé páteři, správnému držení těla a dobrému tvarování klenby.

Zdravotní obuv jako prevence bolestí

Zdravotní obuv by neměl nosit jen člověk, který má určité problémy. Zdravotní pantofle jsou určeny pro všechny lidi. Tyto boty totiž neslouží pouze k nápravě nezdravých chodidel, ale také jako určitý prostředek k prevenci nesprávného vývoje a tvarování nohou. Jsou proto vhodné ke každodennímu nošení.

Výhod nošení zdravé obuvi je více:

  • zdravý vývoj chodidla,
  • správné tvarování klenby,
  • šetření kloubů nohou,
  • snížení bolesti zad,
  • správné držení těla,
  • komfort při chůzi.

Nošení nevhodné obuvi naopak způsobuje plochonoží, které je pak komplikací více problémů. K hlavním však patří bolesti kolen i kyčlí.

ZDRAVOTNÍ OBUV PRIMAVERA - LUVER RŮŽOVÁ

ZDRAVOTNÍ OBUV PRIMAVERA – LUVER RŮŽOVÁ

Pomohou vám i ortopedické vložky

Důležitou součástí jsou také ortopedické vložky do bot, protože i ony kompenzují vady chodidel. Jsou totiž anatomicky tvarované a zabezpečují optimální rozložení váhy těla a podložky.

Aby chůze nebolela

Největší chybou, která vede právě k bolestem nohou, je špatně vybraná obuv, protože právě u ní to začíná. Vhodně zvolená zdravotní obuv dámská, ale i ta pánská vám může pomoci od mnoha zdravotních problémů. Stačí si jen vybrat takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pro někoho není obuv důležitá, ale jen do doby než ucítí první bolest, a proto jí vy předcházejte ještě dnes.