Zázračný keř Kustovnice čínské

Také s příchodem podzimu přemýšlíte kde všude získat potřebné vitamíny, abyste při prvním „ofouknutí“ zůstali zdraví, neonemocněli a neulehli do postele? Už vás nebaví polykat spousty synteticky připravovaných tablet, které mají být zdravé? Pak pro vás máme skvělý tip a tím je kustovnice, která patří k rodu rostlin z čeledi lilkovitých a zahrnuje asi sto druhů. Mezi nejznámější druh patří kustovnice čínská, jejíž plody, stejně jako celá rostlina je známá také pod názvem goji.

 

Místo původu – Asie

 

Goji Berry (Kustovnice čínská) patří mezi superpotraviny a pochází z Asie. Největší výskyt růstu je pak v jižních částech Číny. Tento keř dorůstá výšky až tří metrů a má fialové květy a oranžovočervené bobule elipsovitého tvaru 1-2cm velké, které dozrávají, sbírají se a suší od srpna do října. Právě tyto plody jsou považovány za super ovoce plné zdraví a antioxidantů. Jako léčivé jsou však využívány všechny části rostliny. Po staletí se Kustovnice využívala v čínské medicíně a s postupem času pronikla do všech koutů světa. Zvýšené popularitě Goji Berries přispěl také zdravý životní styl a pozitivní trend zdravé výživy posledních let.

 

Obsah a účinky Goji Berry

 

Pravidelnou konzumací dosáhnete dlouhověkosti, kvalitního přísunu vitamínu A, B1, B2, B6, C i E, aminokyselin, betakarotenu, polysacharidů i řady stopových prvků. Její detoxikační účinky pomáhají při hubnutí a ostatní látky snižují riziko rakoviny, podporují zdravou funkci jater a ledvin, léčí kašel, snižují cukrovku i bolet kloubů. To ovšem nejsou všechny účinky této skvělé rostliny, která navíc zlepšuje krvetvorbu, působí proti astmatu a některým alergiím, zvlhčuje plíce, omezuje kožní nemoci jako je lupenka, zvyšuje krvetvorbu, snižuje krevní tlak, posiluje zrak a působí také na mužskou potenci.

 

Kvalita Goji Berries Naturalis

 

Mezi nejkvalitnější produkty na trhu patří Goji Berries Naturalis, která pracuje pouze s prvotřídními surovinami, které jsou zpracovány velmi šetrně a jen proto je to produkt bohatý na všechny výše uvedené látky a zajišťuje tak veškeré zmiňované účinky. Jeden z důkazů, že Goji Berries Naturalis patří mezi opravdové špičky, jsou získané certifikáty s mezinárodním uznáním.

 

Vyzkoušejte tento malý zázrak i vy ať už samostatně, nebo v kombinaci s cereáliemi, či jinými vámi oblíbenými potravinami. Nebo ji využijte také k ochucení a přípravě nápojů, nebo jako surovinu pro tvorbu mnoha receptů. S Kustovnicí čínskou se meze fantazii nekladou. Uvidíte, že pravidelnou konzumací vás čekají dlouhá léta zdraví bez bolesti a trávení po zdravotních ordinacích.