Zásady, které se vyplatí dodržet při hledání chůvy

Nemůžete najít optimální rozvržení času, abyste se mohla věnovat dětem a práci? Rozhodla jste se, že vaši ratolest svěříte na několik hodin chůvě? Je to krok, který může přinést výhody pro vás i pro dítě, ale jen v tom případě, když vyberete správně! Nepodceňujte to!

Správná chůva si rozumí s dítětem i s vámi!

Důležité je to, abyste vybrala chůvu, která bude vyhovovat vám i vašim dětem, což je asi to nejsložitější, co vás čeká. Pokud budete vybírat chůvu přes inzerát, nechte si od ní ukázat její dosavadní zkušenosti. Mírně podezřelé je to, když se bude zdráhat vám dát například kontakt na rodinu, ve které působila.

familystar.cz_agslunecnice_cz_01

Chtějte od chůvy vědět, co bude s vašimi dětmi dělat. Je možné, že narazíte i na takovou „ženštinu“, která si hlídání dětí představuje tak, že se posadí na gauč a nechá děti, aby si samy hrály. Další problematickou otázkou je cena. Za hodinu hlídání se některé soukromé chůvy nebojí inkasovat i několik set korun. Ve hře je i mnoho dalších faktorů, které perfektně shrnuje tento článek.

Je to lepší přes agenturu?

Jestliže nemáte na hledání chůvy dost času a nevěříte si, že dokážete odhalit, zda je pro vás ta nejlepší, spolehněte se na agenturu. Naším tipem je agentura na hlídání dětí Slunečnice. Službu hlídání dětí nabízí v Praze a v jejím blízkém okolí a největší výhodou je, že v několika podobách.

Grandchildren and grandmother

Agentura nabízí jednorázové i dlouhodobé hlídání, hlídání při nemoci nebo v cizím jazyce a chůva na hlídání dětí může třeba jen dělat doprovod dětem do školy, školky či na kroužky. Při dlouhodobém hlídání nabízí agentura službu „chůva na zkoušku“.  Budete mít 2 dny na to, abyste se s chůvou seznámili a rozhodli se, jestli je to ta pravá či raději chcete jinou. Díky seriózními přístupu agentury nemusíte mít obavy, že by se o vaše ratolesti starala nezkušená osoba! Více se dozvíte na agslunecnice.cz.