Zařizujeme dětský pokoj: Víte, na co nesmíte zapomenout?

Na první pohled to vypadá velice jednoduše, ale praxe je poněkud jiná. Správně, řeč je o zařizování dětského pokojíčku. Víte, čemu se raději vyhnout, a na co naopak nesmíte zapomenout?

Oblé hrany a stabilita

V žádném pokojíku pro děti rozhodně nemůže chybět nábytek. Skříně nebo komody na uložení oblečení, psací stůl, postel a police na hračky jsou absolutní základ. Při výběru si vždycky pamatujte, že nejdůležitější ze všeho je jednoznačně bezpečnost dítěte. Z toho vyplývá nákup nábytku s oblými hranami a žádné prosklené vitríny, co by se mohly lehce roztříštit na kousky. Skříně vždy pečlivě připevněte ke stěně, aby je na sebe dítko nemohlo omylem převrhnout.
Co se týče postele, volte kvalitní pevný kousek, co nezačne po měsíci otravně vrzat. Dětské prostěradlo by mělo být co nejpříjemnější na dotyk, aby se potomkovi dobře spalo. Spánek je důležitý pro zdravý vývoj a regeneraci organismu, tudíž na lůžkovinách nikdy nešetřete. Stejně tak dětské deky a polštáře musí být příjemné a současně zdravotně nezávadné. O jejich motivu se nebojte poradit přímo s dítětem, protože přeci jen bude v místnosti trávit nejvíce času.

Pozor na studenou podlahu

Děti si velice rády hrají, a to obzvlášť na zemi. Bohužel pokud nemáte doma vytápěné podlahy, hrozí nepříjemné nachlazení močových cest ze sezení na studeném povrchu. Řešení nabízí v tomto případě koberce s veselými motivy. Holčičky zajisté ocení květinové vzory a pro chlapce se zase hodí dětský koberec silnice. Myslete však na to, aby vzhled koberce ladil se zbytkem vybavení interiéru.
Na závěr vám přinášíme jeden tip na to, kde takový kvalitní bytový textil s dětskými motivy nakoupit. Společnost Vesna je českým výrobcem, jenž se na našem trhu úspěšně drží už přes čtvrt století. V nabídce nalezne všechno od záclon až po matrace. Zboží si můžete prohlédnout buď v některé z kamenných prodejen nebo přímo na eshopu.