Zaměřeno na výživu psů

Schválně si snažte zapsat vše, co váš pes během jednoho dne sní. Včetně pamlsků. To vše totiž spadá do kategorie výživa psa. Skutečně mu dopřáváte vše, co potřebuje? Nesprávně zvolená strava může vašemu chlupáči i ublížit.

Kondice, stáří, plemeno i zdraví. Všechny tyto parametry byste při výběru krmiva pro svého čtyřnohého přítele měli vzít v potaz. Jiné krmivo je vhodné pro malá a jiné pro velká plemena. Stejně jako pro štěňata neboli juniory, psy dospělé a samozřejmě pro starší seniory. Samostatnou kapitolou jsou pejskové se zdravotními problémy či na redukční dietě. Rádi byste se na toto téma dozvěděli víc? Skvělým zdrojem informací pro chovatele jsou například stránky infopes.cz plné skvělých článků, tipů, rad a doporučení na řešení problémů, jež možná tíží i vás. 

Zaměřeno na granule

Nejoblíbenější formou krmení psa je podávání granulí. Jejich nespornou výhodou je, že se snadno skladují i dávkují. A ty opravdu kvalitní obsahují veškeré látky, jež váš pejsek potřebuje. Zdůrazňujeme ovšem pojem kvalitní.

Vybíráme granule

Při výběru granulí zapomeňte na reklamu. Spíše zaměstnejte oči a vlastní rozum, tedy pozorně si pročtěte etiketu daného výrobku. Granule by měly obsahovat dostatečné množství masa (jeho zastoupení výrobci udávají v procentech), žádná barviva a aditiva. Převažovat by v nich měly živočišné suroviny. Své místo v nich naopak nemají tzv. vedlejší živočišné produkty, jako jsou peří, kůže, rohy či končetiny.

Zaměřeno na masové konzervy

Masové konzervy psi mívají ve velké oblibě. Jejich obsah většinou zhltnou na posezení. I tyto výrobky je ovšem na místě podrobit náležitému výběru. V hledáčku vašeho zájmu by opět měly být výrobky bez chemie, aditiv a s co nejvyšším zastoupením masa, ideálně stoprocentním.

Kvalitní masové konzervy

Těmi trh zásobuje například společnost Falco. Její ručně vyráběné konzervy Max Deluxe zajisté patří k tomu nejlepšímu, co současný trh nabízí. Další kvalitní krmiva pro psy a kočky nabízejí renomované online chovatelské potřeby. Jedním z nejlépe zásobených je například prymus.cz.