Zahrada by měla být krásná v každé roční době

Základem každé upravené zahrady jsou převážně vhodně zvolené přírodní prvky. K tomu, aby byla zahrada krásná v každou roční dobu, je nutné uspořádat jednotlivé prvky zahradní architektury velmi citlivě a hlavně záměrně. V dnešní době je vhodně vytvořená zahrada taková, která tvoří celek a vždy plní svou funkci.

Předpokladem opravdového odpočinku na zahradě je její intimita a pohodlí. Proto si na ní vytváříme jistou izolovanost za pomocí stromů, keřů i popínavých rostlin. S obytnou zónou zahrady souvisí odpočinkové části, a to jak ty kryté, tak ty nekryté. Jejich nedílnou součástí je i volba vhodného zahradního nábytku, nebo dobře zvolený prostor pro děti. Součástí zahrad bývá často zahradní krb i ohniště.

Harmonie a vyváženost

Prostor zahrady, která má vypadat přirozeně, by měl být členěn vždy logicky. Právě vyváženost zahradní architektury je nezbytným estetickým předpokladem. Rovněž se musí brát zřetel na harmonii. Celkový dojem z upravené zahrady doplňuje i účinek světla a stínů. Takový dojem v nás dokážou vyvolat například okrasné rostliny.

zahrada2

Svěřte svou zahradu do rukou profesionálů

Pokud řešíte rekonstrukci zahrady a chcete, aby byla krásně upravená a funkční v každou roční dobu, pak je vhodné nechat si poradit od opravdových profesionálů. A přesně k nim patří i firma BENED, která je na našem trhu od roku 1997. Firma se zabývá kompletní realizací i následnou údržbou zahrad. Provádí terénní úpravy, zakládají záhony, vysazují stromky, keře, trvalky, traviny a pokládají trávní koberce. Rovněž si u nich můžete nechat vytvořit zahradní osvětlení i automatický závlahový systém.

Veškerý rostlinný materiál na realizaci zahrad používají z renomovaných českých i zahraničních okrasných školek nebo z vlastní produkce.

Všichni zaměstnanci jsou na vysoké profesionální úrovni a jejich hnacím motorem je nadšení pro zahradnický obor. Věřte, že s nimi bude vaše zahrada v těch pravých rukou.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *