Za skvělým italským jídlem nemusíte cestovat daleko

Jestli jste někdy navštívili Itálii, jistě nám dáte za pravdu, že na jejich kuchyni nelze zapomenout. A proč taky, když je právě ona považována za nejlepší vůbec, a lidé ji milují po celém světě. Nyní však za tou skvělou chutí už nemusíte jen do Itálie, stačí navštívit italskou restauraci.

Suroviny jsou vždy čerstvé a skvěle zkombinované

Italskou kuchyni charakterizuje jak jednoduchost, tak pestrost jídel. Přestože se použité suroviny moc neliší od jiných zemí, které leží v oblasti Středomoří, je tato chuť specifická. Čím to tedy je? V umění kombinovat vhodné suroviny, jež jsou vždy čerstvé, i v jejich nenáročné přípravě. K nejčastěji používaným ingrediencím patří těstoviny, rýže, olivový olej, česnek a velké množství bylinek, jako jsou například oregano, rozmarýn či bazalka. Ani v této gastronomii nechybí maso a převažuje telecí, jehněčí, vepřové nebo skopové. Itálie by navíc nebyla Itálií bez ryb a mořských plodů, stejně jako bez rajčat (čerstvých i sušených), lilků, okurek, cuket a oliv.

Ze skvělých ingrediencí pak kuchař vykouzlí přímo zázrak, jako jsou špagety na mnoho způsobů, rizoto, na které budete ještě dlouho vzpomínat, či pizzu, jež se na jazyku přímo rozplývá. Zapomenout bychom neměli ani na polévky a dezerty, protože například italská zmrzlina je považována za jednu z nejlepších.

restaurace

Italská restaurace Praha – ta pravá chuť Itálie

Navnadili jsme vás na italskou chuť, ale vy se zrovna do Itálie nechystáte? Nemusíte být smutní, protože jak jsme psali v úvodu, stačí zajít do restaurace. Ne ovšem do jen tak ledajaké, i zde musíte být opatrní. Mnoho restaurací má přívlastek italská, ovšem jídlo tomu vůbec neodpovídá. Tato restaurace totiž nemusí mít rodilého kuchaře, ale ten kdo vaří, musí umět vařit z těch správných surovin a hlavně je musí umět správně kombinovat.

A přesně to vám nabízí italská restaurace Praha, která vám přináší jen ty nejlepší italské speciality. V příjemném interiéru si užijete každodenní oběd, romantické večeře i rodinné obědy. Restaurace Praha 6 je opravdu výbornou volbou pro všechny, kteří chtějí v našem státě zažít pravou chuť Itálie.