Vyrazte na lyžovačku do Slovinska

Už plánujete zimní dovolenou? Nevíte, zda je lepší vyrazit na lyže do Rakouska, Itálie nebo Francie? Tak my vám poradíme. Zajeďte si do Slovinska a uvidíte, že budete nadšení.

Slovinsko bývá při výběru zimní dovolené opomíjené, což je škoda. Protože právě Slovinské Alpy nabízejí výborné podmínky pro zimní radovánky. Zažijete zde nejen nezapomenutelné lyžování, ale také nádherné výhledy do okolí. Kromě těchto plusů je zimní dovolená v této oblasti levnější než v ostatních lyžařských střediscích některých našich sousedů a z České republiky se sem dostanete autem za pár hodin. Kam se tedy na lyžovačku ve Slovinsku vydat? Zkuste lyžování Kranjska Gora či skiareál Vogel.

Když vás lyžování omrzí, můžete si zabruslit

K nejnavštěvovanějším areálům patří ve Slovinsku skiareál Vogel nad jezerem Bohinj. Čekají tady na vás sjezdovky o celkové délce až 36 kilometrů a skvělé běžecké tratě, které asi znáte ze Světového poháru v biatlonu. Hezky si zalyžujete i u jezera Bled. A pokud vás tyto zimní radovánky omrzí, nasaďte si brusle a vyrazte na zamrzlé jezero.

lyzovani_slovinsko

Vyzkoušejte lyžování Kranjska Gora

Zimní dovolenou si užijete i ve středisku Kranjska Gora nacházejícím se v Zgornjesavkém údolí na severozápadě Slovinska. I toto středisko patří k velmi oblíbeným místům. Tato oblast je známá díky pořádání Světového poháru v alpském lyžování. V nedaleké Planici se zase nachází skokanské můstky. Kranjska Gora lyžování vás určitě nadchne.

Zimní radovánky u Mariboru

Pro zkušenější lyžaře a snowboardisty je jako dělané středisko Kobla s dlouhými sjezdovkami a kvalitními podmínkami. Ve východní části Slovinska v oblasti Pohorje nedaleko Mariboru se nachází lyžařské středisko s 64 kilometry sjezdovek a 25 kilometry upravených běžkařských tratí. Nejvyšším vlekem se dostanete až do 1 330 m n. m., odkud budete mít úchvatný výhled.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv lyžařské středisko ve Slovinsku, určitě nebudete litovat. Vždy na vás čekají upravené nepřeplněné sjezdovky a skvělé sněhové podmínky i ubytování.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *