Výhody krepového povlečení

Vybíráte nové povlečení? Chcete, aby bylo moderní, praktické a také dlouho vydrželo? V dnešní době se na trhu setkáváme s nejrůznějšími druhy ložního povlečení, a proto může být pro mnohé z nás obtížné, vybrat si takové, které nám bude po všech stránkách vyhovovat.

Leckdo by při výběru sáhl po bavlně, o níž je již dlouhá léta známo, že je příjemná na dotyk, prodyšná a velmi moderní. Má ale také své nevýhody. Klade si vysoké nároky především na svou údržbu. Hledáte-li tedy dokonalé spojení všech požadovaných vlastností, zkuste třeba krepové povlečení.

Co je to krep?

Jedná se o mačkanou látku, na níž se pravidelně střídají hladké a zvrásněné části. Díky tomuto charakteristickému znaku poznáte spolehlivě krep na první pohled.

krepove_povleceni

Není však krep jako krep. Některé povlečení mohou být vyrobeny z méně kvalitního materiálu, a tudíž mohou mít také horší vlastnosti. Pokud si tedy vybíráte krepové povlečení, sáhněte vždy po české výrobě, u níž máte kvalitu materiálu zaručenou. Tímto pravidlem se však řiďte nejen u výběru ložního povlečení, českou výrobu preferujte také u jakéhokoliv bytového textilu.

Nejlepší volbou je krepové povlečení vyrobené ze stoprocentní bavlny. Jedině tak získáte výhody, které jsou typické pro bavlnu, ale získáte také ty, které jsou spojeny s krepem.

Údržba krepového povlečení

Největší výhoda tohoto povlečení totiž tkví v tom, že je takřka bezúdržbové. Zatímco jiné materiály musíte po vyprání vždy žehlit, abyste dosáhli požadovaného vzhledu, u krepu vám tato činnost úplně odpadá. Po vyprání a usušení můžete postel ihned povléct. Tuto vlastnost ocení všechny ženy, pro které je praktičnost na prvním místě.

Dopřejte tedy sobě a své rodině příjemné pohodlní a kvalitní spánek. Krepové povlečení je ideálním propojením kvality, atraktivního vzhledu a minimální potřeby údržby.