Vybíráme pákový kávovar

Mnoho lidí si začátek dne neumí bez šálku kávy ani představit. A není divu. Káva nejenom dodá energii do celého dne, ale také polaská duši lahodnou chutí. Pokud i vy dodržujete tento ranní rituál, možná i vás již napadlo, že potřebujete pomocníka, který je čirou nezbytností pro každého milovníka kávy – kávovar.

Podle čeho vybírat?

Trh nabízí nejrůznější typy kávovarů a někdy je složité zorientovat se v nabídce a vybrat právě takový, který bude dokonale odpovídat našim požadavkům. A právě ty je nutné před koupí specifikovat. Vezměte v úvahu, zda chcete kávovar sami obsluhovat nebo dáváte přednost přípravě kávy pomocí jednoho tlačítka. Také je důležité vzít v úvahu, jaký druh kávy máte rádi – zda upřednostňujete kvalitní zrnkovou kávu nebo mletou kávu, máte rádi slabou kávu nebo vám postačí instantní nápoj.

Vše ve vlastních rukou

Jestliže se rádi na přípravě kávy podílíte, rádi si sami určujete, jak bude výsledný nápoj vypadat a chutnat a také milerádi s kávovarem pracujete, tak v tom případě ten pravý pro vás je pákový kávovar. Sice je náročnější jak na obsluhu, tak i na údržbu, ale odměnou vám bude pocit, že vše máte ve své režii a jakou si kávu uděláte, taková bude.

Tento typ nemá zásobník na kávu, a tak je potřeba ji napěchovat do sítka ve speciálním držáku, který se potom nasadí na kávovar. Ten přes něj potom přecedí odpovídající množství vody a vytvoří dokonalé esspresso. Při výběru si dejte pozor zejména na to, aby obsahoval čerpadlo a jeho tlak byl minimálně 9 barů. Jeho přítomnost poznáte podle charakteristického bručení, jaké znáte z kaváren.

Většina pákových kávovarů má i trysku na mléko, a tak si můžete jednoduše vytvořit hustou mléčnou pěnu, díky které si můžete vytvořit latté macchiato, cappuccino a mnoho jiných lahodných nápojů.

Ke kávovaru budete potřebovat také příslušenství – ať už mlýnek na zrnkovou kávu nebo pěchovadlo či tamper.