Vyberte si ten nejlepší sprchový kout do vaší koupelny

Patříte k těm, kteří se po namáhavém dni raději zrelaxují pod proudem tekoucí vody než „naloženi“ ve vaně? Pokud ano, pak by vám doma rozhodně neměl chybět sprchový kout. Zvláště pak masážní boxy k odpočinku přímo vybízejí. S výběrem jakéhokoliv sprchového koutu určitě nebudete mít problém, náš trh totiž nabízí velký sortiment zboží.

Moderní design

Preferujete-li odlehčený a moderní design, kupte si bezrámovou konstrukci, jejíž složení je pouze z bezpečnostních skel a pantů nebo ustavovacích profilů. Takovéto sprchové kouty + rozměry jsou různé. Moderní vzhled i maximální funkčnost nabízí také půlrámové konstrukce, které mají většinou posuvné dveře a šetří tak místo v koupelně. Nejrozšířenějším druhem jsou sprchové boxy rámové. Tento typ má skla zasazená do obvodové konstrukce, což zvyšuje jejich odolnost.

sprchovy_kout

Vhodný typ sprchových dveří vám může ušetřit místo v interiéru

Podle velikosti a dispozic prostoru si zvolte mezi čtvercovým, obdélníkovým nebo čtvrtkruhovým sprchovým koutem. Vybírat si můžete i typ a hloubku vaničky nebo způsob otevírání dveří. Sprchové dveře mohou být:

  • posuvné,
  • zalamovací posuvné,
  • pantové,
  • otočné.

Posuvné sprchové dveře nezasahují nijak do prostoru a tím pádem šetří místo. Navíc umožňují stékání vody bez úniku mimo sprchový box.

Velkou výhodou zalamovacích posuvných dveří jsou velká šířka vchodu při malém rozměru stavebního otvoru a nestékání vody mimo sprchový kout ani při jejich otevření. Rovněž při zalamování dovnitř šetří prostor.

Pantové dveře potřebují více místa v koupelně, protože se otevírají do prostoru. Otočné profily se pak otevírají dovnitř.

Sprchové dveře + rozměry jsou velmi individuální a záleží jen na vašem vkusu a množství prostoru v interiéru. Můžete si zvolit i sprchové dveře do niky, které vám vytvoří praktický sprchovací prostor a také ušetří vaše finance za pořízení celého koutu.

Důležitý je dostatek prostoru

Kolem sprchového koutu byste měli mít prostor, aby jeho použití bylo co nejvíce pohodlné. Důležitým faktorem je také těsnost koutu, která je dána typem konstrukčního řešení.

Levná koupelna – vše na jednom místě

Na levna-koupelna.cz seženete sprchové kouty, boxy a dveře i ostatní koupelnové doplňky, jako jsou vanové zástěny či vodovodní baterie.