Vyberte pro svého psa nejlepší antiparazitika

S příchodem jara na nás v zahradách i v lesích nečekají pouze rozkvetlé stromy a vonící květiny, ale také mnoho parazitů, které jsou stejně nebezpečné nám, jako našim domácím mazlíčkům, protože právě parazité, zvláště pak klíšťata a blechy, patří k snadným přenašečům mnoha nemocí.

Důležitá je ochrana

Klíšťata mohou přenášet během sání na zvíře nákazu, nebo způsobit kožní reakci v podobě otoku i zarudnutí. Nejčastěji jsou přenosci lymské boreliózy, ale i takzvané klíšťové obry. Přitom je nejdůležitějším faktorem proti přenosu jakékoliv nemoci nedovolit klíštěti se zakousnout, nebo minimalizovat dobu sání. Díky mírné zimě se jim již v těchto dnech výrazně „daří“, a je tedy velmi nebezpečné pouštět vaše psy do přírody bez ochrany. Nejlepším způsob jak ochránit vaše zvíře je používání účinných preparátů, takzvaných antiparazitik. Antiparazitika pro psa mohou představovat různé odpuzovače, jako jsou spreje, kapky či pipety.

Proti klíšťatům jsou účinné pipety

Pipety proti klíšťatům se aplikují přímo na kůži psa v časových intervalech, nejčastěji po třech až osmi týdnech. Chrání vašeho čtyřnohého miláčka nejen proti klíšťatům a blechám, ale i proti komárům, pakomárům a mouchám. Kapsle a pipety, známé také jako spoty, byste měli volit spíše u zvířat, která bývají v úzkém kontaktu s dětmi, a vždy aplikovat takové množství účinné látky podle jeho hmotnosti. Naopak je nedávejte pejskům, kteří milují vodu a koupání, tím se jejich účinek může snižovat.

obojky proti blecham

U větších psů volte proti klíšťatům a blechám obojky

Zvláště účinné jsou obojky proti klíšťatům a blechám, které jsou pro větší venkovní psy výraznou ochranou, ale lze je také používat na pejsky žijící s vámi v domácnosti. Obojek působí na parazity dotykově, chrání celé tělo zvířete, a již přisáté klíšťata usmrcuje pomocí účinné látky do 48 hodin po jeho nasazení. Působí až 4 měsíce a při koupání zvířete se nemusí sundávat. Avšak mohou se zanést nečistotami, a poté se může snižovat uvolňování působící látky.

Vždy zvíře pořádně prohlédněte

Antiparazitika vybírejte vždy uváženě a berte v potaz dobu účinnosti i to, kteří parazité zvíře nejvíce ohrožují. Ať už zvolíte jakýkoliv druh ochrany, nikdy nezapomínejte svého pejska po příchodu z přírody domů prohlédnout, protože žádný přípravek není úplně 100 %. Nikdy přípravky nekombinujte dohromady, mohli byste svému pejskovi ublížit. Zároveň si všímejte, zda se u něho neobjeví alergická reakce na chemickou látku.

chovatelske potreby

Pokud byste chtěli vědět více o tom, jak vybrat vhodná antiparazitika, informační rádce vám pomůže. A dočtete se zde i mnoho zajímavostí, které se týkají výchovy psa, vhodnosti krmiva i jak svého miláčka zabavit.

Můj Mazlík nabízí široký sortiment zboží

Internetový obchod Můj Mazlík vám nabízí široký sortiment antiparazitik pro vašeho miláčka, stejně jako další věci bez kterých se zvíře neobejde. V klidu domova si můžete nakoupit krmiva, pamlsky, konzervy, obojky, hračky, pelíšky a mnoho dalšího zboží.