Vyberte pro své dítě tu nejlepší školní aktovku či batoh

Čeká vaše ratolest v září nástup do první třídy? Nebo máte doma školáka, který má už nějaký ten rok ve školní lavici za sebou? Ať je to tak či jinak máme pro vás pár rad, jak správně vybrat školní potřeby a zvláště pak školní batoh nebo aktovku.

Předtím, než navštívíte prodejnu se školními potřebami, je důležité si uvědomit, jaký typ školní tašky chcete i kolik do ní chcete investovat. Výběr je opravdu široký, a jaký typ zvolíte je jen na vás, módě, vkusu a vlastně i na vašem dítěti a jeho věku. Školní aktovky i batohy by měli nejen splňovat určitá kritéria, ale měli by se také malým školákům líbit, proto je na našem trhu opravdu široký sortiment zboží s mnoha motivy i různými barvami.

Jak by měla školní taška vypadat?

Školní batohy a samozřejmě i aktovky by měly mít pevná anatomicky tvarovaná záda s odvětrávacími částmi proti pocení, a jejich váha by neměla přesáhnout 1,3 kg. Měly by mít stabilní a pevné dno, polstrované popruhy alespoň 4 cm široké i praktické vnitřní uspořádání. V dnešní době jsou nutností reflexní prvky, které jsou na tašce ze všech stran. Batoh nebo aktovku vybírejte vždy s ohledem na dítě. Berte v potaz jeho postavu. Pro menší děti zvolte i menší hmotnost a výška by měla být do 40 cm. Jestliže je vaše dítě roztržité, kupte mu aktovku s jednou přehlednou komorou. Zvláště pro prvňáčky je dobré koupit batoh či aktovku, která je opravdu pevná a která bude stabilně stát i v případě, že není úplně plná.

aktovka

Všechny školní potřeby na jednom místě

Kromě dobře vybrané školní tašky nesmíte zapomínat ani na ostatní školní potřeby. Důležitý je penál, jenž můžete koupit prázdný a naplnit ho vámi vybranými psacími potřebami, nebo ho zakoupit už plně vybavený. Dále nezapomeňte na sešity a desky, bloky, pomůcky na malování i ostatní věci, které budete mít na seznamu, jež dostanete ze školy.

obr s logem

Pokud nevíte, kde všechny tyto věci nakoupit, pak zvolte eshop skola-vola.cz, který nabízí kompletní sortiment školních potřeb pro prvňáčky, ostřílené školáky i studenty. Seženete zde zkrátka vše, co zajistí, aby vaše děti byly ve škole spokojené.