Vietnam nabídne mnoho unikátů. Poznejte s rodinou některé z nich

Cestování je pro mnoho lidí velkým lákadlem, díky kterému mohou poznat zajímavé části světa. Hitem posledních let jsou cesty do exotických lokalit. Jako příklad může posloužit dovolená Vietnam. Tato země nabízí mnoho unikátů. Společně se podíváme na hlavní z nich. Ideálním výchozím bodem cest je rozhodně hlavní město Hanoj. Nejenom, že jde o celkem živé a zajímavé město. Nabídne i mnoho unikátních míst. Lákadlem je náměstí Ba Dinh, kde je k vidění Ho Či Minhovo mauzoleum. Stejně tak může zaujmout také Staré město, které je plné drobných uliček, kde jsou stánky, i menší dílny místních lidí.

vietnam-2

Zkuste také Saigon

Pro město Saigon je využíván také jeho druhý název. A to konkrétně Ho Či Minhovo město. To nabídne na stovky různých památek z koloniálního období. Jedním z unikátů je určitě katedrála Notre Dame. Pokud plánujete poznávací zájezdy do Vietnamu, tuto pamětihodnost si rozhodně nenechte ujít. Dále vás však toto známé město nadchne i svými nákupními možnostmi. Kromě historických čtvrtí se jedná o město, které je plné kancelářských budov, mrakodrapů a širokých bulvárů s mnoha obchody. V těch je radost nakupovat hlavně díky celkem nízkým cenám. Ty mohou zaujmout i tuzemského cestovatele.

Vyrazte do Dračí zátoky

Kdo bude mít dost velkých měst, neměl by zapomínat na další místa, která je ideální navštívit. My doporučujeme místo, které je označováno jako Dračí zátoka. Toto místo je unikátní v tom, že zde lze najít až několik tisíc jednotlivých ostrůvků. Tato lokalita je uvedena na seznamu UNESCO, což zcela logicky zvyšuje právě její celkovou atraktivitu. Pokud se do této oblasti vydáte, rozhodně vás zaujme ještě další unikát. Tím jsou nejenom plovoucí domy, ale také plovoucí obchody, stejně jako různé restaurace. Nejedná se přitom jenom o lákadlo pro turisty, jelikož v této oblasti lidé i zcela běžně žijí.

Více informací o této destinaci se dozvíte na EXOTICKAPRIRODA.cz.