Venušiny kuličky jako zdravotní pomůcka

Kegelovy cviky jsou stále tabu. Svaly pánevního dna jsou ty, které uzavírají pánev a podpírají orgány v břišní dutině. Podílejí se rovněž na dýchání a je zřejmé, že ovlivňují celkové držení těla. Stejně jako všechny svaly v těle, i konkrétní pánevní dno může po letech ochabnout. Může to být z důsledků – těhotenství a porodů, sedavého zaměstnání, nošení vysokých podpatků a podobně. Většina žen může tento deficit pociťovat po porodu. Projevuje se únikem moči při skákání nebo běhání, kýchání, kašlání. Možností, jak posílit pánevní dno, je několik, například Kegelova pánevní gymnastika, balanční cvičení s pomůckami (míč Bosu), cvičení Pilates. Všechny tyto typy cvičení jsou nenáročné, ale používání Venušiných kuliček udělá vše za vás.

Venušina kulička není jen erotická hračka

Venušiny kuličky jsou dvě nebo jedna kulička na šňůrce. S Venušinými kuličkami stahujete svaly, a tím posilujete celé pánevní dno. Pomáhají ženám po celém světě udržovat si pánevní svaly pevné, hlavně po porodu.

Jak správně posilovat pánevní dno?

Nejúčinnější způsob, jak si upevnit pánevní dno, je cvičení s Venušinými kuličkami. Na cvičení stačí každý den pár minut. Posilovat s kuličkami po porodu byste měli až po uplynutí šestinedělí.

Typ cviku – 10 vteřin stáhnout a 10 vteřin uvolnění

Dáte se na záda s nohama pokrčenýma v kolenou, dále stáhněte svaly pánevní dna (to jsou ty svaly, které používáte, když přerušíte močení). Pokuste se vydržet stažena co nejdéle. Ideálně 10 vteřin. Po uplynutí 10 vteřin uvolněte svaly na stejně dlouhou dobu. Pokud vydržíte být stažena jen 5 nebo méně vteřin, nic se neděje. S pravidelným cvičením vydržíte po dobu 10 vteřin. Cvik je nejlepší opakovat 5 až 10krát.

Venušiny kuličky se častokrát prodávají v sexshopech. Sexshop Sexio.cz funguje již od roku 2016. Soukromí je u něj prvořadé, a proto patří mezi nejdiskrétnější eshop v České republice.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *