Vánoce se blíží! Buďte osobní a originální

Potrpíte si na osobní dárky? Máte rádi originalitu? Potom vám přinášíme tip na vánoční dárek, který zaručeně potěší nejen obdarovaného, ale také vás. Jestli patříte k lidem, kteří milují Vánoce, rozhodně byste neměli zapomenout na dárky, které oživí dávné vzpomínky a připomenou příjemné zážitky, které jste společně se svými blízkými prožili.

Kniha nebo album?

Zřejmě si vybavíte někoho, kdo si nechal z profesionálních svatebních fotografií vytvořit krásnou vzpomínkovou knihu. Proč by se ale měla taková fotokniha týkat jen svateb či jiných slavnostních událostí? Tato kniha může být originální alternativou klasických fotoalb. Navíc má hned několik výhod. Natištěné fotografie vám z knihy nebudou vypadávat, jako je tomu v případě fotoalba. Její přidanou hodnotou je mimo jiné hezký design. Podle toho, jaký vkus má člověk, kterému chcete fotoknihu věnovat, vyberete odpovídající šablonu a barvu. Jakmile zvolíte fotografie, jež budou v knize zakomponovány, přidáte do ní text, který bude sloužit jednak jako popisek daného obrázku a jednak jako jedinečný příběh života vašich blízkých.

Vzpomínky na jednom místě

A jaké obrázky je vhodné do knihy vybrat? No přeci úplně cokoliv! Knížka může dokumentovat běžný život vaší rodiny od jara do zimy. Nebo se zaměřte na cestovatelské zážitky. Pokud jste prožili nezapomenutelnou dovolenou, proč na ni nemít doma pěknou vzpomínku. Stejně tak bude hezky vypadat kniha s fotkami z různých životních jubileí. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Na závěr už je jen potřeba zvolit formát knížky a druh papíru. Nabízí se několik velikostí v závislosti na rozměru fotografií a textu. Co se týká papíru, je možné vybrat buď křídový, nebo fotografický. Křídový papír je oproti fotografickému lehčí a elastický. Fotografický je zase odolnější, jelikož je tvrdší. Sami si vyberte, co vám bude nejvíce vyhovovat třeba u společnosti Empikfoto.