V učící věži je vaše dítě v bezpečí a zároveň se zabaví

Každý rodič ví, že malé dítě potřebuje dohled a pozornost. Jak ale skloubit vaření a různé domácí práce se starostí o dítě? Možností je samozřejmě několik. A jednou z nich je i učící věž, která je inspirovaná principy pedagogiky Montessori. Že jste nikdy o ničem takovém neslyšeli? Pak si určitě přečtěte dnešní článek.

ucici_vez_02

Co je učící věž

Jedná se o stoličku s ohrádkou, na kterou si může dítě vlézt a jeho ruce jsou tak v úrovni pracovní desky. Právě to pomáhá dítě zapojit do různých činností, jež my dospělí děláme v domácnosti. Velkou oblibu si učící věže získaly při přípravě jídla. Dítě je mnohdy nervózní a může plakat, protože nevidí, co tak vysoko děláte. Přitom stačí pouze učící věž přistavit ke kuchyňské lince a hned je dítě spokojenější. Výhodou je i to, že můžete svou ratolest do přípravy jídla aktivně zapojit. Nejenže se tak nenudí, ale zároveň si rozvíjí jemnou motoriku a zručnost. Navíc se mezi vámi upevňuje vzájemný vztah. Věž je vhodná i pro malé pozorovatele, kteří se rádi dívají z okna. Například na projíždějící auta a venkovní ruch.

ucici_vez_02-1

I zde musíte na své dítě dávat pozor

Učící věž se dá využít opravdu k mnoha věcem. Od vaření, přes různé práce na stole, až po pomoc tatínkovi v dílně. Samozřejmostí je však dozor nad dítětem. Musíte dávat pozor hlavně na nebezpečné předměty. V domácnosti jsou to nože a věci, které by jim mohly způsobit popáleniny. V dílně ostré části i různé chemikálie.

Jak věž funguje?

Je to velmi jednoduché. Učící věž má 3 polohy podlážky a tu nastavíte podle výšky dítěte. Poté už ho tam jen stačí dát. Díky dvěma zadním zarážkám budete mít jistotu, že dítě nevypadne. Zarážky lze také úplně vyjmout. Až váš miláček povyroste, může se do věže dostat zcela sám. K celé konstrukci můžete dokoupit doplňky a tím jí vylepšit. Jedná se hlavně o odkládací stolek a normální i magnetickou tabuli. Tu budou vaše děti určitě milovat.