V Písku je toho k vidění opravdu mnoho

Udělejte si procházku po mostě, který je starší než Karlův most. Prohlédněte si historickou elektrárnu nebo Prácheňské muzeum. Podívejte se na hodiny, kde malá ručička ukazuje minuty a velká hodiny. V dnešním článku bude řeč o Písku i o tom, které ubytování v Písku při své návštěvě zvolit.

Historie i moderní umění

Písecký kamenný most patří k nejstarším mostům v Česku a vznikl už během druhé poloviny 13. století. Právě z něj uvidíte další píseckou zajímavost, a tou je nábřeží podél Čechovy ulice. Je sice ryze moderním počinem, ale uvidíte, že se vám bude líbit. Říká se mu také Amsterdam.  Při pohledu na nábřeží pochopíte proč. Barevné fasády dávají místu opravdovou atmosféru nizozemského přístavu.

Malé město, hodně krásy

Písek je malé město, ale muzeí je zde opravdu dost. Za návštěvu stojí elektrárna, která obsahuje dobové dosud funkční technické vybavení i expozici Prácheňského muzea. To se věnuje například rýžování zlata v Pootaví. Vidět byste měli také bývalou Sladovnu píseckého pivovaru s multimediální expozicí. K oblíbeným místům patří i městský ostrov na Otavě s výletní restaurací i rozhledna na Jarníku. Vypravit se můžete rovněž na prohlídku Zemského hřebčince, který byl postaven na přelomu 19. a 20. století.

hotel_pisek

Ubytování v Písku v hotelu Buly

Ať se rozhodnete navštívit kterékoliv místo v tomto městě, věřte, že se vám zde bude líbit. Abyste měli z Písku hezkou vzpomínku, je také důležité se dobře ubytovat. Jednou z možností je využít Hotel Písek, který nabízí ubytování v samotné blízkosti historického centra města i Kamenného mostu. Nedaleko tohoto ubytování se nachází tenisové kurty, fotbalové hřiště, zimní stadion, plavecký bazén i koupaliště. Ubytování Písek vám nabízí 1 – 4 lůžkové pokoje vybavené vlastní sprchou, sociálním zařízením, televizorem i bezplatným WiFi připojením. V hotelu Buly si užijí i milovníci cyklistiky, protože právě odtud vede mnoho kilometrů cyklostezek.