V mateřské školce si děti nemusí „jen“ hrát

Pryč jsou doby, kdy bylo v módě, aby ženy zůstávaly v domácnosti a staraly se o ni, o manžela i děti téměř nepřetržitě. Naopak jsou dnes děti znovu umisťovány do jeslí i mateřských školek. Víte, ale kdy se u nás první mateřské školky objevily? A jaké jsou vlastně možnosti umístění dětí? Že ne? Pak určitě čtěte dále.

Mateřské školky jsou známé již mnoho let

V našich krajích byly za předchůdce mateřských školek považovány takzvané Opatrovny, které vnikaly v 1. polovině 19. stol. V Čechách byl jejich průkopníkem Jan Svoboda a právě on založil roku 1832 „vzornou opatrovnu“ v Praze na Hrádku.
„Pravá“ mateřská školka byla u nás založena roku 1869 v Praze, v prostorách kolem kostela sv. Jakuba. Vznikla z iniciativy Marie Riegrové Palacké a přejala koncept z Francie i Německa.  Po ukončení 2. Světové války začalo docházet k velkému rozvoji mateřských školek i jeslí. Koncept mateřských školek se měnil podle své doby, ale opravdový boom začaly zažívat po roce 1989. Od této doby dochází k rozvoji alternativních pedagogických směrů například Montessori systém, Walfdorská pedagogika, Eko školky, Lesní školy i jazykové školky, jež jsou v dnešní době velmi prestižní a oblíbené.

S výběrem jazykové školky buďte opatrní

Pokud se jedná o cizí jazyk, je pravdou, že by se s jejich výukou nemělo otálet. S naší rodnou řečí se ve světě nikde nedomluvíme a co si budeme povídat, bez angličtiny se těžko shání zaměstnání i v České republice, zvláště pak ve velkém městě jako je Praha. Pokud chcete, aby vaše ratolest ovládala cizí jazyk již od dětství, je opravdu nejlepším řešením výše zmiňovaná jazyková školka. Avšak i s jejich výběrem buďte opatrní, protože zde opravdu platí, že to co se dítě naučí v útlém věku, si nese dál do života. A to platí samozřejmě i o špatné výslovnosti, či českoanglického přízvuku.

Anglická školka v Praze dá vašemu dítěti skvělý základ do života

Jestliže jste z našeho hlavního města nebo jeho okolí, věřte, že jazyková školka na Praze 1 je skvělou možností pro vaše dítě a jeho angličtinu. V jejich týmu se nachází pedagogové, zdravotní sestry a hlavně rodilí mluvčí (British Council), takže anglická školka v Praze dá vašim malým miláčkům ten nejlepší základ cizího jazyka pro nadcházející život.

Pro vaše nejmenší jsou k dispozici také dětské jesle

Maxíkova jazyková školka naštěstí provozuje také jesle. Takže pokud máte mladší děti, pro které byste chtěli skvělou péči, individuální přístup a vzdělání již od 10 měsíců jsou dětské jesle Praha skvělou volbou. Stejně jako v mateřské školce zde bude mít vaše dítě tu nejlepší péči i maximální pozornost.