V mateřské školce se děti mohou naučit mnoha dovednostem

Doba, kdy ženy zůstávaly doma, aby se staraly o domácnost, děti a manžela jsou pryč. Dneska jsou děti znovu dávány do jeslí, a co nejdříve se je snažíme zařadit do společnosti ostatních dětí ve školce. A jaké jsou tedy v dnešní době možnosti, kam své dítě dát?

Během let došlo k velkému rozvoji školek

První „pravá“ školka byla založena v Praze v roce 1869 a vznikla z iniciativy Marie Riegrové Palacké, která tento projekt převzala z Francie a Německa. Ovšem k velkému rozvoji školek i jeslí došlo po ukončení 2. světové války a k opravdovému boomu pak po roce 1989. Od této doby dochází rozvoji různých alternativních i pedagogických směrů. Objevují se u nás Montessori školky, Eko i lesní školky, Walsdorfská pedagogika i různé sportovní a jazykové školky, které jsou opravdu oblíbené a prestižní.

Jazyková školka je skvělou volbou

Díky velké nabídce můžete své dítě umístit prakticky tam, kam chcete. Pokud se rozhodnete, že se vaše dítě bude učit cizí jazyk, pak je k tomu školkové období nejlepší. Bez angličtiny se zkrátka nikde v zahraničí nedomluví a sehnat bez ní zaměstnání je zvláště v Praze nemyslitelné. Proto, jestli chcete, aby si vaše dítě osvojilo cizí jazyk co nejlépe, pak je řešením již zmiňované jazyková školka. Avšak i s jejím výběrem buďte opatrní, protože zde opravdu platí, že to, co se dítě naučí v útlém věku, si nese dál do života. A to platí samozřejmě i o špatné výslovnosti, či českoanglického přízvuku.

Jazyková školka Maxík – to nejlepší pro vaše ratolesti

Pokud bydlíte v Praze nebo okolí, pak věřte, že jazyková školka v Praze 6 je skvělou volbou jak naučit vaše dítě cizí jazyk co nejlépe. V jejich týmu se nachází pedagogové, zdravotní sestry a hlavně rodilí mluvčí (British Council), takže dá vašim malým miláčkům ten nejlepší základ cizího jazyka pro nadcházející život. Stejně jako jazyková školka v Praze 5.
Pro děti je v okolí školky k dispozici celá řada parků, hřišť a sportovišť. Děti mohou využít také plavecký bazén, fotbalové hřiště, krytou i vyhřívanou halu s pískem či tenisové kurty. Přímo v areálu je k dispozici vlastní tělocvična, letní terasa a zahrada, takže nejen jazyková školka, ale také sportovní školka Praha.