V létě je důležité používat kvalitní vlasovou kosmetiku

Léto se pomalu, ale jistě blíží. Dny pohody na sluníčku, koupání a slunění se. Jistě chvíle, které každá z nás miluje, ovšem pro naše vlasy to už takové užívání není.

Slaná či chlorovaná voda, sluníčko a vítr jsou pro naše vlasy spíše nepřátelé. Právě díky nim je máme vysušené a bez lesku. Vlasy jsou určitou vizitkou zdraví a také říkají něco o tom, jak o sebe pečujeme. Sebekrásnější oblečení či opálená pokožka neudělá dojem, pokud vaše vlasy budou zničené. A zvlášť u nás žen jsou přece vlasy brány jako určitá ozdoba, zaslouží si tedy speciální péči. Proto vám přinášíme pár tipů, jak o svou hřívu pečovat, aby byla krásná po celé letní období.

Zapomeňte na fény a žehličky

Za nedostatečnost hydratace a suchost vlasů mohou sluneční paprsky, které mají stejný účinek jako žehlička nebo fén. Proto je v horkých slunečných dnech nejlepší tyto pomocníky vůbec nepoužívat. Vlasy nechejte vždy uschnout přirozenou cestou. Pokud ovšem musíte použít žehličku, abyste zkrotila své vlny, vždy použijte vlasovou kosmetiku, která je ochrání před teplem.

Vlasy si před dovolenou nebarvěte

Před dovolenou zapomeňte na barvení vlasů. Nejenže barvení vlasy oslabuje, ale je zde velké riziko, že barva na slunci vybledne a vy budete mít na hlavně úplně jiný odstín, než jste chtěla. Může se vám také stát, že se z dovolené vrátíte se suchou „slámou“ a pak bude opravdu těžké vlasy vyživit a vrátit do původního stavu.

 

  1. Vlasová kosmetika je pomocník číslo jedna

Opravdu skvělým pomocníkem při péči o vlasy je kvalitní vlasová kosmetika. Proti boji se suchými vlasy vám pomůže nejen šampon a kondicionér, ale i různé vyživující masky, jež jim dodají tolik potřebnou hydrataci. Stejně jako vaše kůže potřebuje chránit před UV zářením, tak ani vaše vlasy na tom nejsou jinak. Pořiďte si kosmetické přípravky na vlasy, které je před slunečními paprsky budou chránit. Nezapomínejte si vlasy po každém koupání opláchnout obyčejnou vodou, smyjete tak mořskou sůl i chlór. Kromě vlasové kosmetiky je důležité doplňovat pravidelně vitamíny. Hlavně vitamín A a B komplex, který je například v rajčatech, hroznech, banánech i květáku.

Léto je krásné období, připravte na něho své vlasy již dnes, a to kvalitní koupí vlasové kosmetiky, která vám pomůže, aby zůstaly krásné, lesklé a zdravé po celou dobu. Rozhodně se do ní vyplatí investovat.