V kuchyni se obklopujte kvalitními věcmi

V kuchyni se neobejdete bez mnoha věcí. Na vaření potřebujete kvalitní nádobí, na pečení je potřebná například silikonová forma na bábovku, nerezový plech či cukrářské potřeby, se kterými se stane pečení hračka. Přemýšlela jste ale někdy jak správně vybrat kuchyňský nůž či váhu? Že ne? Pak si přečtěte dnešní článek.

 

Ocelový či keramický kuchyňský nůž?

Nůž je při vaření váš velký pomocník i takzvaná prodloužená ruka, proto do té vaší musí perfektně padnout. Na výběr máte kuchyňské nože ocelové a keramické, které možná považujete pouze za módní výstřelek. Ovšem zrovna ony se skvěle hodí na krájení zeleniny i ovoce, a to proto, že zachovávají vitamíny v potravinách. Ukrojíte jimi tenké plátky, aniž byste rozmačkali měkké plody. Jsou skvělé také na krájení sýra i vajíček, a to díky tomu, že na jejich zirkonovou čepel se potraviny nelepí.

Ocelové nože z našich kuchyní nikdy nevymizí, a proto je vybírejte z kvalitních materiálů. Důležité je zvolit správný tvar i délku čepele. Na různé typy potravin se hodí různé typy nožů. Na sýr vybírejte děrované ostří zakončené vidličkou, dlouhá zoubková čepel je výborná na pečivo. Delší nože jsou určeny pro porcování masa a malý nožík je skvělý na loupání brambor, na zeleninu a podobně. Raději zvolte několik nožů pro různé příležitosti, protože jeden „univerzální“ nůž vám stačit nebude. 

 

kuchynsky nuz

 

Přesně zvážené ingredience díky kuchyňské váze

Stejně jako se při krájení neobejdete bez nože, tak při vaření a pečení se neobejdete bez kuchyňské váhy, pokud tedy nepoužíváte pouze hrníčkovou kuchařku. Stejně jako u ostatních pomůcek do kuchyně, tak i váhu můžete přizpůsobit interiéru své kuchyně. Na výběr máte nerezový, plastový či litinový materiál. V posledních letech se stala velmi oblíbeným typem digitální technologie. Tyto váhy ukazují naměřené hodnoty na displeji, který bývá umístěn na podstavci váhy. Opravdu velkou výhodou digitálních vah je pochopitelně přesnost vážení. Jestliže máte v kuchyni málo místa, můžete si vybrat váhu, která je zavěšená na zdi. Tento typ vah bývá vyroben z plastu a nádobu na vážení je ve většině případů možné mýt v myčce. Užitečným pomocníkem je váha vestavěná do kuchyňské desky, jež nezabírá vůbec žádné místo navíc. Je digitální a snadno se udržuje.

Ať už potřebujete koupit nože, kuchyňskou váhu či smaltované nádobí navštivte vsenavareni.cz, kde najdete vše potřebné pro váš pohodlný pobyt v kuchyni