V dětském pokoji nesmí chybět vhodná dekorace

Dětský pokoj by měl být vždy navržen a zařízen přesně na míru každého dítěte. Jen tak se v něm bude vaše ratolest cítit co nejlépe. Dítě musí mít ve svém pokojíčku své království plné barev, hraček, stimulačních předmětů i veselé dekorace. Jak pro něho přesně tohle vytvořit? To si dneska alespoň trochu nastíníme.

Vhodné barvy

Zařízení dětského pokoje si rozdělíme na tři etapy. K té první patří vymalování, protože právě barvy navozují atmosféru v místnosti a mají schopnost na člověka působit. Barvy v dětském pokoji by měly být pestré a veselé. Zároveň ale musíte zvolit vhodnou kombinaci, a to maximálně tří barev. Vždy vybírejte z tlumených odstínů, které nebudou působit nikterak rušivě.

Kvalitní a stabilní nábytek

Druhou fází je samozřejmě správný výběr i rozmístění dětského nábytku. Nejvhodnější je takzvaný rostoucí nábytek přizpůsobující se dítěti. Pokud ratolest již chodí do školy, rozhodně nezapomínejte na kvalitní ergonomickou židli a dostatečné množství zásuvek. Při koupi nábytku myslete i na bezpečí svého dítěte a vybírejte takový, který splňuje normy. Přiklánějte se k funkčnosti a stabilitě, jen tak nábytek v dětském pokoji vydrží dlouho.

dekorace_do_detského_pokoje

nastenna_dekorace

Pestrá dekorace

Třetí a konečnou fází je nákup dekorace do dětského pokoje, která by měla zapadnout do místnosti a vlastně i pokoj spojit a vytvořit celkově harmonický interiér. Bohužel jsou však právě dětské dekorace a doplňky dost opomíjené, a to i přesto, že dávají dětskému pokoji jiný význam. Dekorace by vždy měla být barevná, pestrá, veselá a nápaditá. K dekoracím patří nálepky a obrázky na stěnu, plakáty, obrázkové koberce a polštáře, nástěnné hodiny, ale rovněž i keramické obrázky nebo sošky. Skvělou dekorací je například cedulka na dveřích se jménem dítěte. Motivační určitě bude keramická pokladnička ve tvaru zvířátka.

darky_pro_deti

detska_dekorace

Dárky pro děti kupte na eshopu

Krásné dárky pro děti a dekoraci do jejich pokojíčků najdete na eshopu keramika-andreas.cz. Tato společnost se zabývá výrobou keramiky od 90. let minulého století a jejich výrobky jsou opravdu jedinečné.

detske_dekorace

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *