V čem je Senior Park je jiný?

Mnoho starších lidí začne v určitém věku přemýšlet o odchodu do domova pro seniory nebo domova s pečovatelskou službou. Často se ale stává, že své rozhodnutí nakonec změní a raději zůstanou ve svých domovech, které se však pro ně stávají nebezpečnými. Bojí se totiž jedné zásadní věci – změny. Některá zařízení pro seniory totiž vyžadují, aby se obyvatelé přizpůsobili pravidlům a určitému dennímu režimu, což je pro většinu seniorů tou největší noční můrou.

Naštěstí však existují také místa, která se snaží starším osobám vytvořit nový, bezpečný a moderní domov, který jim umožní zachovat si své dosavadní návyky. Takovým místem je například Senior Park nedaleko Prahy, který je alternativou domova pro seniory či domova s pečovatelskou službou.

senior_park2

Jedná se o druh seniorského bydlení, který nabízí možnost ubytování v samostatných bytech. Přístupy do všech bytových jednotek jsou, stejně jako přístupy do všech částí areálu, bezbariérové. Senior Park je tedy uzpůsoben pro pobyt vozíčkářů a osob se sníženou schopností pohybu.

Ve svých bytech mohou obyvatelé žít také se svými domácími mazlíčky, což je považováno jako jedna z největších výhod, neboť pro starší osoby jsou jejich čtyřnozí miláčci často tou největší radostí. Kromě toho mohou kdykoliv přijímat návštěvy, které u nich mohou i přenocovat.

Snaha o zachování původních zvyků obyvatelů však není jediným posláním Senior Parku. Starší lidé jsou často uzavření do sebe a žijí jednotvárným způsobem života. Zdejší obyvatelé se však velmi často znovu zapojují do aktivního života, neboť je pro ně pravidelně připravován zajímavý program, kterého se mohou účastnit. Kromě přednášek, besed či koncertů, které se konají uvnitř areálu, jsou pro seniory připravovány nejrůznější výlety a zájezdy. Účast je však vždy dobrovolná.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *