Už v mateřské škole se mohou děti naučit základy angličtiny

Pryč jsou doby, kdy bylo v módě, aby ženy zůstávaly v domácnosti a staraly se o ni, o manžela i děti téměř nepřetržitě. Naopak jsou dnes děti znovu umisťovány do jeslí i mateřských školek. Víte, ale kdy se u nás první mateřské školky objevily? A jaké jsou vlastně možnosti umístění dětí? Že ne? Pak určitě čtěte dále.

Mateřské školky jsou známé již mnoho let

V České republice byly za předchůdce školek považovány takzvané Opatrovny vnikající v 1. polovině 19. stol. U nás byl jejich průkopníkem Jan Svoboda, který založil v roce 1832 v Praze na Hrádku takzvanou „vzornou opatrovnu“.

Mateřská školka, jak si alespoň trochu známe teď, byla v Praze založena roku 1869 v prostorách kolem kostela sv. Jakuba. Vznikla díky Marii Riegrové Palacké a přejala koncept z Francie i Německa.  K velkému rozvoji mateřských školek začalo docházet až po ukončení 2. Světové války. V této době se rozšířil i vznik jeslí. Celkově se koncept školek měnil podle doby. K opravdovému boomu začalo docházet po roce 1989 a od této doby dochází k rozvoji alternativních pedagogických směrů. Velmi znám je například Montessori systém, Walfdorská pedagogika, Eko školky, Lesní školy i jazykové školky, jež jsou v dnešní době velmi prestižní a oblíbené.

S výběrem jazykové školky buďte opatrní

Pokud chcete, aby vaše ratolest ovládala cizí jazyk již od dětství je nejlepším řešením právě výše zmiňovaná jazyková školka. Jestliže jste z našeho hlavního města nebo jeho okolí, věřte, že jazyková školka Praha je skvělou možností jak vaše dítě naučit angličtinu. V jejich týmu se nachází pedagogové, zdravotní sestry a hlavně rodilí mluvčí, takže dá vašim malým miláčkům ten nejlepší základ cizího jazyka pro nadcházející život. Maxíkova jazyková školka má po Praze více poboček, takže věříme, že si vyberete pro vás tu nejlepší. Mimo pražští nemusí zoufat, své dítě můžete umístit do Kladna. Mateřská školka Kladno je stejně tak prestižní jako ta pražská.