Udělejte si výlet do Prahy a ubytujte se blízko centra

Jaro a léto je skvělým obdobím pro výlety, a to nejen ty rodinné, ale také ty školní. Kam na výlet vyrazit a kde se ubytovat? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Skvělým místem pro jakékoliv aktivity je Praha, protože právě zde si můžete užít krásnou historii, procházky i výstavy. Navíc by naše hlavní město měl navštívit každý.

Praha – Srdce Evropy

Při návštěvě Prahy si rozhodně nenechejte ujít prohlídku Pražského hradu, což bylo sídlo českých knížat i králů. Hrad společně s gotickou katedrálou sv. Víta je dohromady s historickým jádrem města zapsán mezi památky UNESCO. Projděte se historickou zahradou, Zlatou uličkou, která patří k nejromantičtějšímu místu hradního areálu, nebo si prohlédněte Obrazárnu.

Všichni na Petřín

Z Pražského hradu se vydejte buď dolů na Malostranské náměstí a přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Nebo na Petřín, který je 327 metrů vysoký. Nejtypičtějším bodem Petřínského vrchu je Petřínská rozhledna sloužící veřejnosti od roku 1891. Petřín je protkán 18 podzemními štolami, jedna z nich je přístupná a můžete v ní vidět výstavu fotografií z Podzemní Prahy.

Na Petříně rozhodně nevynechejte zrcadlové bludiště, kde se nachází 35 obyčejných a 15 zkreslujících zrcadel. Na vrcholu Petřína je rovněž Štefánikova hvězdárna, která nabízí celoroční pozorování denní i noční oblohy. Najdete zde i jednu z nejkrásnějších barokních zahrad – Vrbovskou zahradu. Prohlédnete si Strahovský klášter s historickou knihovnou nebo Letohrádek Kinských s národopisnou expozicí.

akat

Ubytování pro školy a skupiny

V hlavním městě se můžete ubytovat na mnoha místech, avšak ubytování pro školy Praha vám nabízí skvělou polohu i mnoho možností. Penzion Praha 5 se nachází 50 m od zastávek metra, tramvaje i autobusu Smíchovské nádraží, a proto se do historického centra dostanete za méně než 10 minut.

Ubytování pro skupiny Praha nabízí celkem 32 pokojů s možností ubytovat více než 100 osob. Obsahuje nekuřácký salónek v restauraci nebo zahrádku, což jsou ideální místa pro setkávání celé skupiny. Penzion Praha je zkrátka skvělou volbou pro všechny, kteří si chtějí výlet v Praze opravdu užít.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *