Trika i tílka jsou oblíbeným kouskem oblečení mnoha lidí

Trika a tílka patří v dnešní době k nejpoužívanějším kusům oblečení, které má každý z nás v šatníku. A to ať se jedná o dámská tílka, nebo o ty, jež rádi nosí pánové. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, v kterém roce trika vůbec vznikla, kdo je nosil jako první, nebo z jakého materiálu se dříve vyráběla? Pokud ne, určitě si přečtěte dnešní článek, ve kterém se dozvíte nejen tohle, ale také to, kde koupit kvalitní trika i tílka za dobré ceny.

Trika vznikla ze spodního prádla

Možná málo z vás ví, že trika vlastně vznikla ze spodního prádla a první z nich se stala součástí uniforem, které nosila posádka amerických ponorek. Toto se událo v roce 1913, takže jim je přesně 103 let. Slovo „T –shirt“ pak bylo uvedeno ve slovníku o rok později, v roce 1920. Od té doby se stalo součástí oblečení, avšak nosili ho pouze těžce pracující lidé jako součást neoficiální uniformy, a to až do roku 1944. Mnoho lidí si tričko oblíbilo až o sedm let později. A to hlavně díky filmu Tramvaj do stanice Touha, ve kterém ho nosil Marlon Brando. Protože v té době chtěl každý muž vypadat jako on, jejich prodej rapidně stoupnul. Rozšířila se i trika s potiskem společnosti Disney, která na ně tiskla myšku Mickey a ostatní postavičky.

damske_tilko

Xfers – velký výběr tílek i trik

V dnešní době, a to nejen díky internetovému prodeji, je trh přesycen tímto zbožím. Občas je přesto těžké najít obchod, ve kterém bychom si vybrali přesně to, co hledáme. Někde se nám líbí barva, jinde zase střih, a když už jsme spokojeni s těmito věcmi, je na triku nápis nebo polep, který se nám do šatníku vůbec nehodí. Pokud ovšem toužíte po jednodušších kouscích, jež můžete snadno kombinovat, jsou kvalitní, příjemné na dotek a zároveň i pohodlné, pak vyzkoušejte internetový prodej Xfers.r.o, který nabízí široký sortiment zboží. Naleznete zde dámská i pánská tílka a trika různých střihů i barev. Stačí si vybrat jen to, které se vám líbí.