Tipy pro zdravé, husté a lesklé vlasy

Ačkoli se vlasové trendy neustále mění, existuje jedna věc, která z módy nikdy nevyjde – krásná a zdravá hříva. Právě ona totiž udělá největší parádu a stane se vaší nejkrásnější ozdobou. Největší parádu udělají zdravé, husté a lesklé vlasy. Co však dělat, když se hustými, lesklými a zdravými vlasy chlubit nemůžete? Přinášíme vám pár tipů.

Omezte stylingové přípravky

Nepřehánějte to s používání nejrůznějších kosmetických přípravků – všemožné laky, gely, tužidla přispívají k lámání a padání vlasů. Od vaší kadeřnice si nechte doporučit vhodnou profesionální vlasovou kosmetiku značky Nanogen.

Vsaďte na kvalitní šampon

Pečlivě vybírejte, co na svou hřívu „aplikujete“. V tomto ohledu na sobě rozhodně nešetřete. Existují speciální šampony, které si poradí se suchými i mastnými pramínky, roztřepenými konečky, podpoří růst vlasů či vykouzlí větší objem. Stačí si tak jen vybrat. Vyzkoušet můžete také domácí masky, které si lehce vytvoříte ze surovin, které běžně najdete ve vaší kuchyni – třeba olivový olej, vejce, med, citron či tvaroh.

Sampon-pro-ridke-vlasy-pro-muze-240ml

Omezte fénování

Snažte se co nejméně používat fény a žehličky na vlasy. Po umytí vaši hřívu opatrně vysušte ručníkem a nechte jen volně proschnout. Obzvlášť jemné vlasy bývají hodně křehké a náchylné k lámání. Když se přece jen bez těchto pomocníků neobejdete, vybírejte takové, které pracují při nižších teplotách. A i předtím je ošetřete ochranným přípravkem.Pokud chcete mít zdravou a hustou kštici, omezte nošení culíků, drdolů a zahoďte gumičky – právě ty totiž způsobují nadměrné padání vlasů.

Nestresujte se

Stres představuje velkou zátěž pro celý náš organismus – vlasy nevyjímaje. Každý z nás se někdy potýká s nejrůznějšími potížemi, ať už doma nebo v práci. Je však třeba se naučit tyto situace zvládat a stres překonat. Pomohou vám k tomu nejrůznější aktivity. Záleží na vás, jestli si zajdete na masáž, začnete meditovat, dopřejete si dovolenou, pustíte se do čtení dobré knihy nebo vyrazíte za sportem. Hlavní je věnovat se tomu, co vás dělá šťastnými.

Zlepšete životosprávu

Péče o vlasy začíná u jídla, podívejte se proto na skladbu vašeho jídelníčku. Zařaďte do něj vajíčka, která obsahují hodně biotinu pro posílení vaší hřívy. Důležitý je také vápník, který urychluje jejich růst, a zinek, který jim poskytuje hydrataci a lesk. Tělu potřebné vitaminy můžete dodat i formou potravinových doplňků.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *