Tajemství zdraví souvisí se zdravým tělem

Říká se: „ve zdravém těle, zdravý duch“, a podle nás je toto rčení opravdu pravdivé. Se skladbou stravy souvisí až 90% současných onemocnění. Pokud si i vy myslíte, že váš zdravotní stav není ideální, nebo zkrátka jen chcete nějaké to kilo zhubnout, vyzkoušejte některé diety – jídelníčky a recepty na www.tajemstvizdravi.cz, kde se dozvíte vše potřebné. V našem magazínu se dnes dočtete více informací o ketonové dietě.

Velké množství bílkovin na vás čeká při ketonové dietě

Ketonová, nebo – li proteinová dieta je založena na konzumaci velkého množství bílkovin, čímž přivedete organismus do ketózy, což je stav, kdy si tělo nebere energii ze sacharidů, ale z ketonů, které vznikají spalováním tuků. Z čehož vyplývá, že tento druh diety prakticky zakazuje konzumaci sacharidů. Je tedy potřeba si pečlivě hlídat jejich množství. Naopak je velmi nutné navýšit množství bílkovin.

Můžete jíst maso (nejlépe kuřecí či hovězí), ryby, vejce a mléčné výrobky. Váš jídelníček nemusí být jednostranný, protože ho můžete doplnit zeleninou, a to hlavně zelenou (listové saláty, okurky). Vyvarovat se musíte mrkvi, červené řepě, celeru, ze začátku i rajčat a paprik. Zakázáno je také jíst pečivo, brambory, rýži či luštěniny. Při této dietě, stejně jako při každé jiné, zapomeňte na alkohol a vyvarujte se kávy s mlékem. Jíst je potřeba pravidelně v malých dávkách. Nezbytně nutné je vydatně pít vodu, protože sacharidy zadržují vodu v těle a ty vy teď nemáte. Při pohybu organismus spaluje mnohem více tuků, proto je dobré zařadit do svého programu alespoň svižné procházky.

 

Ketonová dieta

Přesný jídelníček při ketonové dietě na 5 dní

Výše popsaný návod vám může za 4 – 6 týdnů zajistit vaši vysněnou postavu. Pokud ovšem nemáte čas na to, abyste si připravovali stravu, bude pro vás ideálním řešením ketonová dieta na 5 dní, jenž tvoří ucelenou dávku instantních potravin na 5 dní. Tato strava bude pro vás bez práce a navíc do svého organismu dostanete kvalitní přírodní proteiny s malým množstvím tuků a sacharidů. Denní dávka kalorií nepřesahuje 850 kcal.

Léto se blíží, a jestliže se potřebujete dostat „do formy“ vyzkoušejte ketonovou dietu či některou jinou z diet, která vám bude nejvíce vyhovovat. Vždy ale nezapomeňte na dostatečný přísun tekutin, vyvážené, pravidelné a malé porce potravy i dostatek vitamínů.