Sviťte a přitom šetřete

Jestliže přemýšlíte, kde v domácnosti ještě ušetřit, pak se podívejte na své osvětlení. Právě ono by totiž mohlo být zdrojem peněz. Stačí pouze vyměnit všechny své staré žárovky za LEDky, jejichž obliba v posledních letech opravdu rapidně stoupla. A není se čemu divit, důvodů je několik.

 Důvody proč používat LED žárovky

• Dlouhá životnost
• Nízká spotřeba energie
• Odolnost vůči vibracím i mechanickému namáhání
• Vysoký světelný tok
• Nízká teplota
• Kompaktnost
• Okamžitý start na plný výkon
• Nekmitání světla
• Vliv na ekologii – neobsahují škodlivé látky a jsou recyklovatelné

V době, kdy se na náš trh LED žárovky dostaly, byla jejich nevýhodou pořizovací cena. Avšak v poslední době se i toto změnilo, a cena se snížila. LED žárovky se tak staly osvětlením nové generace.

Svitime.eu nabízí světelné zdroje různých velikostí

Internetový obchod svitime.eu s kamennou prodejnou v Lounech vám nabízí celou řadu úsporných LED světelných zdrojů. Stačí si jen vybrat to nejlepší pro vaši domácnost. Jak se ale ve velkém výběru orientovat? Můžete to zkusit podle velikosti patic, takzvaných objímek, kterých je na trhu mnoho. Pojďme se nyní podívat na ty, co se používají v ČR nejčastěji.

Vybírejte podle rozměrů patic

Patice E27 patří k nejznámější a zároveň nejrozšířenější žárovce. Svítidla s touto velikostí objímky jsou vhodná k hlavnímu osvětlení místnosti, garáže, chodby, a hodí se i k venkovnímu použití. Druhou nejpoužívanější paticí je E14, která se nejvíce používá do designových a dekoračních svítidel, lamp i více žárovkových lustrů.

led zarovka gu10

Kromě těchto dvou nejrozšířenějších patic se také využívají velikosti GU10 i LED žárovka G9 a G4. LED žárovka GU10 bývá nejčastěji instalována do bodových svítidel, osvětlení pracovních koutů i podhledů. Nejedná se o klasickou patici se závitem, ale o jakési dva kolíky s rozšířenými konci. Patice G9 se používá do okrasných lustrů, malých bodových svítidel i stolních lamp. A můžete ji koupit ve dvojím provedení – s drátky nebo plíškem. Oba typy jsou pak mezi sebou kompatibilní, a proto je lze nahradit. Pro nízkonapěťové aplikace u nábytkových svítidel se používá LED žárovka G4, jejíž patice má tvar dvou jednoduchých vývodů.

Kromě hlavních předností LED osvětlení nabízejí tyto patice jednoduchou montáži i neotřelý design svítidel. Určitě si vyberete přesně to, co hledáte.

led zarovka g9