Srovnání stavebních spořitelen

Stavební spoření patří stále k velice populárním finančním produktům, jejichž hlavním cílem je nejenom zhodnocování peněžních prostředků, ale také možnost získat výhodný úvěr na bydlení. Jedna z nejbezpečnějších cest vedoucích k rozmnožení vlastních úspor, kterou nabízí hned několik subjektů na současném trhu.

Jestliže vás zajímá výhodné stavební spoření, potom vám přinášíme pár tipů na vhodné produkty, včetně jednoduchého srovnání celkových výnosů. Do nich je zakomponována nejenom klasická úroková sazba pro zhodnocení, ale i státní podpora, jež může činit maximální částku 2 000 Kč za rok. To je však za předpokladu minimálního vkladu 20 000 Kč.

Jaká jsou nejoblíbenější stavební spoření?

ČMSS stavební spoření zná bezpochyby každý. Produkt Českomoravské stavební spořitelny, jemuž dávají mnozí zákazníci přednost již spoustu dlouhých let. Vedle uvedeného řešení existuje ale i mnoho dalších, v rámci nichž můžete vybírat.

V níže prezentované tabulce jsou nejdostupnější způsoby, jak prostřednictvím stavebního spoření zhodnocovat své peníze.

Název stavebního spoření Maximální zhodnocení až…
ČMSS stavební spoření 3,2 %
Stavební spoření od České spořitelny 3,4 %
Stavební spoření Wüstenrot 3,94 %
Moudré spoření od Modré pyramidy 3,37 %

Stavební spoření je samozřejmě přístupné nejenom pro dospělé jedince, ale také malé děti, pro něž existují u některých poskytovatelů speciální produkty s výhodnějšími podmínkami.

Jak vypadá stavební spoření od České spořitelny?

Abychom vám stavební spoření nastínili trochu detailněji, pojďme se zaměřit na podrobnější informace, jež prezentuje stavební spoření od České spořitelny. To je pojištěno ze zákona do celkové hodnoty až 100 000 EUR a přináší onu zmiňovanou státní podporu ve výši 2 000 Kč.

Z klasického stavebního spoření může vzejít požadavek na překlenovací i řádný úvěr na bydlení se stálou úrokovou sazbou. I v tomto případě však musíte počítat s jistými výdaji.

  • Poplatek za uzavření smlouvy ve výši 1 % z cílové částky
  • Roční poplatek za vedení ve výši 330 Kč

Jakékoliv následující zisky pak podléhají zákonnému zdanění 15 %, které za vás odvádí sama Česká spořitelna. Je ale pouze na vás, jakému výše uvedenému řešení dáte přednost.