Správná péče o rty

Pokožka na rtech je tenčí a citlivější než kůže jinde. Nemá vlastní mazové žlázy, které by je udržovaly jemné a vláčné. Jak tedy správně pečovat o rty?

Péče o rty

Péče o rty

  • Vitamíny

Aby i rty odolávaly vnějším vlivům, je důležitý přísun zinku, železa, vitamínů skupiny B a A, C a E. Zásobárnou jsou zelenina a ovoce – banány, avokádo, špenát i luštěniny a ořechy.

  • Masáž

Hlavně v zimě jsou rty vysušené, pálí a praskají. Následkem všeho toho jsou suché šupinky. Aby byly rty krásné jako předtím je potřeba je trochu promasírovat. K tomu použijte zubní kartáček, který jemně suchou kůži odstraní, prokrví je a zlepší celkový jejich vzhled. Po masáži však nezapomeňte rty promazat balzámem.

  • Myslete na vrásky

Vrásky se netvoří jen kolem očí, ale také kolem úst. Pokud je pleť suchá, vrásky vznikají častěji. Proto svým rtům i obličeji čas od času dopřejte výživnou masku. Nejlépe jednou týdně.

  • Cvičení rtů

I rty si zaslouží, stejně jako vaše tělo, cvičení. Můžete provádět bubnování prsty na rty, při výdechu ústy. Vyslovovat nahlas písmena A, E, I, O, U, a to zřetelně a u toho až přehnaně špulte rty. Ústa to uvolní a cvičení má pozitivní vliv na psychiku. Zhluboka se nadechněte a pak nafoukněte tváře. Zadržte dech a prsty zatlačujte vzduch v tvářích několikrát zprava doleva a naopak.