Špindlerův Mlýn je výborným místem pro rodinnou dovolenou

Jedním z nejnavštěvovanějších míst Krkonoš je Špindlerův Mlýn, a to ať se rozhodnete vyrazit na dovolenou v zimě, nebo v létě. Špindl je totiž ideální lokalitou pro lyžování, zimní radovánky i turistiku. A co více, budou tady spokojené i děti.

Objevte krásy okolí i sjezdovek

Špindlerův Mlýn je skvělým výchozím bodem pro celou řadu výletů. Vyrazte k prameni Labe, nebo na Medvědín, kde jezdí lanovka. Prohlédnout si můžete Vrbatovu boudu, u které stojí mohyla Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Tito dva muži právě na tomto místě v březnu roku 1913 umrzli při jednom lyžařském závodu na 50 kilometrů. Jejich příběh se ale vypráví dodnes. Vydejte se ale kamkoliv jinam – turistických tras čekajících na vaše objevení je zde opravdu mnoho. V zimě vyrazte na sjezdovku, zadovádějte si s dětmi na jediné osvětlené sáňkařské dráze v České republice, nebo si udělejte celodenní výlet na běžkách. Na své si přijdou i milovníci snowboardingu a skialpinismu. Stačí si jen vybrat, jak chcete svou dovolenou trávit vy.

Odpočiňte si ve wellness

Pokud vás úplně akční dovolená neláká a chcete si s dětmi dopřát spíše relax, pak určitě nezoufejte. I toto Špindl nabízí. Navštivte aquapark a wellness centrum Vodní ráj. Strávit můžete nějakou dobu i ve Špindlerovské hospodě stojící na stejných místech, kde v minulosti stával mlýn mlynáře Špindlera a po kterém je celá tato oblast pojmenovaná.

ubytovani_spindleruv_mlyn

Ubytujte se v Amenity Rosort Špindlerův Mlýn

Ve Špindlu narazíte na celou řadu penzionů, hotelů i chalup. My vám ale doporučujeme Amenity Resort. Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel s vyhřívaným bazénem, wellness centrem, bowlingem a restaurací. Hotel se nachází jen pár kroků od sjezdovek, takže vás při vaší dovolené nečekají žádné zdlouhavé přejezdy. S dětmi se můžete ubytovat i v moderním apartmánu s plně vybavenou kuchyní, který nabízí hotelový komfort s nádherným výhledem do okolí.