Skvělým vánočním dárkem jsou šperky

Co muž může s určitostí říct o ženě je to, že má ráda šperky. A proč tomu tak je? Důvod je naprosto jasný, protože prsteny, náramky i náušnice podtrhují ženinu osobnost. Aby byl šperk pro ženu opravdu originální a uměl vyjádřit její vkus, musí být dobře zvolený a právě to bývá často kámen úrazu. Jak tedy správně vybrat šperk a který vlastně zvolit?

Nechejte se inspirovat její šperkovnicí

Tak trochu se můžete nechat inspirovat typem šperků, které již žena má, zda nosí více klasické žluté zlato, nebo bílé, zda má ráda kameny, či naopak preferuje sportovnější jednoduchý styl. Protože je každá žena jedinečná, má také každá z nich jiný vkus, proto neexistuje žádná univerzální rada, jak přesně správný kousek vybrat. My vám ale alespoň trochu poradíme.

Náušnice patří k nejčastějšímu šperku

Správně koupené náušnice dokážou podtrhnout celkový vzhled ženy a jejich koupi ovlivňuje tvar obličeje, barva a střih vlasů i velikost náušnic. U žen s kulatým obličejem je lepší volit náušnice delší visící s výraznějším tvarem, avšak vyhněte se kruhům, jež kulatost obličeje zvýrazní. Hranatý obličej potřebuje náušnice, které ho nebudou zvýrazňovat, proto jsou ideální jemné typy. Je jedno zda zvolíte větší nebo menší. Rozhodně se vyhýbejte trojúhelníkovým nebo čtvercovým tvarům. Jestliže má žena oválný obličej, pak ji bude slušet jakýkoliv typ tohoto šperku. Pozor si dávejte pouze na hodně dlouhé, jež mohou obličej více protáhnout. Náušnice patří k nejoblíbenějším šperkům, protože jsou praktické, elegantní a hodí se na každodenní nošení.   

Oblíbené jsou prsteny různého typu

Prsteny patří také k oblíbeným šperkům, protože se ve většině případů dávají jako vyznání lásky, citu či jako symbol závazku. Vybírat můžete hladké typy i ty s kameny. Při koupi myslete na to, jak moc žena pracuje manuálně. Prsten by měl být nejen krásný, ale také praktický. Je důležité, aby ho žena pořád neodkládala, proto ho vybírejte také podle zájmů, práci i koníčkům.

Náramek ocení i sportovní ženy

Dalším skvělým módním doplňkem jsou náramky, které nejsou jen ozdobou, ale také dokážou skvěle oživit oblečení jak do práce, tak do společnosti. Co se týče designu náramku je nabídka opravdu pestrá. Vybírat můžete jednoduché kousky i ty propracovanější, například se zirkony, nebo jinými kameny. Zvolit můžete také různé přívěsky či složitější designové zapínání. Je to skvělý módní doplněk, který se hodí ke každé příležitosti a radost z něho bude mít i sportovně založené ženy. Pro pohodlné nošení je nejlepší vybrat takový obvod, který bude o 10 mm delší než obvod zápěstí ženy.

Ať už koupíte jakýkoliv šperk, věřte, že to bude pro ženu skvělý dárek, protože šperky jsou jedinečné.