Školní batohy pro teenagery, které mají styl

Pořídit batoh pro teenagera není jednoduchá záležitost, neboť hlavní důraz klade především na jeho styl. Celková image je pro dospívající velice důležitá, proto potřebují módní doplňky, které jsou právě in. Na co se při výběru školního batohu zaměřit?

Musí vynikat

Batohy do školy pro teenagery by dle jejich názoru neměly splynout s davem. Vsaďte na trendy barvy, vzory a tvary. Rozhodně by neměly vypadat jako školní taška, ale spíše jako batoh městského typu. Zároveň se do něho musí vejít všechny technologické vychytávky, které student nedá z ruky. Řeč je o notebooku, powerbance, mobilním telefonu a sluchátkách. Některé druhy školních batohů lze pořídit v jedné kolekci společně s klíčenkou či pouzdrem.

Na velikosti záleží

Školní batoh pro teenagery by měl mít dostatečný objem, ovšem svými rozměry by svého majitele neměl nijak omezovat. Výška ideálního studentského batohu by měla být kolem 45 cm, šířka zhruba 30 cm a hloubka cca 15 cm. Co se týče objemu, batohy vybírejte v rozmezí 16-20 l. Věnujte pozornost též tomu, jak prakticky jsou uspořádány kapsy. Velká polstrovaná kapsa zabezpečená suchým zipem schová notebook, další menší kapsy ukryjí zmiňovanou elektroniku a další drobnosti. Boční kapsu využijete na lahev s pitím.

Aby záda netrpěla

Máte představu o tom, jakou tíhu učiva musí batohy pro teenagery nést? Vsaďte na to, že se s nimi studenti pěkně pronesou. Z toho důvodu vybírejte batohy dle kvality zpracování, aby dlouho vydržely. Zároveň se zajímejte o ergonomické provedení, které maximálně uleví zádům. Všimněte si, jestli má batoh zesílené, nastavitelné a polstrované ramenní popruhy. Prodyšné polstrování by mělo být i v zádové oblasti, aby nošení batohu bylo co nejpříjemnější. Na jaké vychytávky se ještě zaměřit? Zda je batoh vodě a oděru odolný, a je vybaven výstupem pro USB konektor a sluchátka.