Skládání puzzle vaše dítě nejen zabaví, ale má taky další řadu výhod

Skládání puzzle je známá a vlastně i velmi zábavná činnost, která se hodí jak pro malé děti, tak i pro ty starší. A tuto hru má v lásce i mnoho dospěláků. A proč taky ne. Jedná se totiž o tvůrčí zábavu, která rozvíjí logické myšlení a u dětí i jemnou motoriku a kreativitu. Odborníci v Americe dokázali, že pokud bude vaše dítě skládat každé dva týdny jiné puzzle po celý rok, bude se jeho logické myšlení výrazně zvyšovat. Takže touto skvělou hrou se vaše dítě nejen zabaví, ale také mu výrazně prospěje.

Dítě by mělo postupovat od jednoduššího ke složitějšímu

Puzzle spočívá v tom, že se z jednotlivých dílků, které do sebe přesně zapadají, vytvoří obrázek. Pro malé děti vybírejte menší rozměry, například o 20 dílcích. U větších ratolestí je v oblibě dětské puzzle 100 dílků s různými motivy. Děti milují obrázky zvířátek, kytiček, ale také motivy seriálových postaviček nebo hudebních hvězd. Větší děti ocení puzzle 5000 dílků.

Svíticí puzzle - Doba ledová

Svíticí puzzle – Doba ledová

Důležitá je motivace

Jestliže vaše malé dítě teprve se skládáním puzzlíků začíná, zkuste to s menším počtem dílků. Hraní tak pro něj bude snazší a bude ho bavit. Postupně pak přidávejte počet dílků i složitější motivy. Pokud to dítěti nepůjde, určitě ho motivujte a s hraním mu pomozte. Po sestavení celého obrázku ho můžete podlepit a dítěti třeba pověsit do pokojíčku. I tohle pro něho totiž bude skvělá motivace.

Na i-puzzle.cz můžete vybírat z široké nabídky zboží

Nejčastěji můžete tyto skládačky koupit v hračkářství, ale existují i specializované prodejny, kde je seženete. Jednou takovou je také e-shop i-puzzle.cz. V této prodejně koupíte puzzle různých dílků i motivů. Na výběr máte od těch nejjednodušších s malým počtem dílků, až po ty složitější s 5000 dílky. V nabídce mají také netradiční skládačky, jako jsou ty svítící nebo metalické. V tomto obchodě zkrátka vyberte puzzle pro každé dítě.