Široký výběr zahradních párty stanů

Slavnosti na zahradě, grilovací párty nebo jen příjemné posezení s přáteli na čerstvém vzduchu může narušit nečekaná dešťová přeháňka nebo i ostré sluneční paprsky. Někdo je proti těmto povětrnostním vlivům vybaven zahradním altánem nebo alespoň pergolou, ale co dělat, pokud na své zahradě nechcete stavět podobný přístřešek?

Párty stany pro každou zahradu

Ideálním společníkem po celé léto je pro všechny příznivce oslav a jiných akcí pod širým nebem bezpochyby párty stan na zahradu. Má mnoho výhod: je lehký, skladný a rychle postavený, proto se vyplatí mít alespoň jeden vždy po ruce. Ochrání nejen Vaše hosty, ale také zahradní nábytek, podávané občerstvení nebo třeba ozvučovací techniku – zkrátka poslouží všude tam, kde nestačí běžný zahradní slunečník.

K létu patří stan

Stanem bývá nazýván téměř každý improvizovaný přístřešek, který je v lidské historii používán odnepaměti. Již v pravěku si lidé vyráběli primitivní úkryty ze zvířecích kůží, od nichž jsme se postupným vývojem dostali až k současným moderním stanům z vysoce funkčních materiálů. Účel jejich použití však zůstává stále stejný – a tím je zejména ochrana před špatným počasím.

Materiály pro výrobu kvalitních párty stanů

Nejčastějším materiálem pro výrobu zahradních párty stanů a altánů je dnes voděodolný a zároveň dostatečně propustný polyethylen. Všechny druhy párty stanu mají vždy podobnou konstrukci, kterou většinou tvoří odolná ocel o průměru nejméně 2 cm. Rovněž další spojovací prvky konstrukce jsou vyrobeny z oceli. Boční stěny stanu, které spolehlivě chrání Vaše hosty před větrem a průvanem, jsou obvykle vyráběny z transparentního PVC. K potřebnému vybavení patří i upevňovací kolíky, lana a gumová poutka, která zajistí stabilitu párty stanu.

Široký výběr zahradních párty stanů

Zahradní párty stany se dnes dodávají v mnoha druzích a provedeních, takže je velmi snadné vybrat takový, který skvěle ozdobí právě Vaši zahradu, nebo se bude hodit k Vašemu typu slavnosti. Pro oslavu svateb se skvěle hodí klasický párty stan v bílé barvě, letní grilování může probíhat pod oranžovým nebo modro-bíle pruhovaným stanem, velice oblíbené jsou i klasické zelené stany.

zahradni party stan

Velký výběr zahradních stanů tkví i v jejich velikostech. Pro malé rodinné sešlosti bohatě stačí párty stan o půdorysu 3×3 m, příp. 3×6 m. Oblíbené jsou i rozměry stanu 3×9 m. Další dobrou radou je pořídit si několik menších stanů a používat je podle momentální potřeby. Pro skutečně velké oslavy pak není problém sehnat skutečně prostorné párty stany o rozměrech 6×12 m. Vybere si zkrátka každý. Máte už i Vy svůj zahradní párty stan?