Šicí stroje Bernina: Víte, jak vybrat ten správný?

Pokud se chystáte investovat do prvního šicího stroje, neměli byste sáhnout hned po prvním modelu, na který narazíte. Současný trh je totiž rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant. V první řadě si tedy ujasněte, co vůbec od takového stroje očekáváte, jakými funkcemi by měl disponovat a podobně.

I když je šicí stroj drahý, neznamená to, že uspokojí vaše potřeby. Zohledněte hlavně to, co budete potřebovat. Velké oblíbenosti se těší třeba šicí stroje Bernina, jejichž pořizovací cena se pohybuje od 7 tisíc korun až do 50 tisíc korun.

Rozpočet

Stanovte si prvně rozpočet, nicméně neodsouvejte na druhou kolej ani funkce. Ideální je zaměřit se na poměr cena a kvalita.

Stehy

Položte si jednu podstatnou otázku. Jakými stehy se chystáte šít? V případě specifických požadavků počítejte s tím, že si i připlatíte. Určitě není dobré jít cestou, že čím více stehů šicí stroj umí, tím lépe. Spíše se zaměřte na to, aby šicí stroj uměl všechny stehy, které skutečně použijete.

Speciální funkce

Šicí stroje jsou vybaveny mnoha funkcemi, a tak se z šití najednou stane zábava, nikoliv jen povinnost. Pomůže vám třeba automatický navlékač jehly. Oceníte dokonce možnost zastavit jehlu buď v horní, nebo dolní poloze, nastavitelnou regulaci rychlosti a automatickou řezačku nití.

S displejem, nebo bez něj?

Další otázkou je, jestli má šicí stroj mít k dispozici displej, nebo nikoliv. Profesionální švadleny uvítají barevný dotykový displej, přes něj je nastavování jednoduché a intuitivní.

K šicím strojům si můžete dokoupit různá příslušenství, jako jsou regulátor stehu, patka pro šití dopředu a dozadu, kráčející patka, patka pro šití jeansoviny, overlocková patka a podobně. Tak neváhejte a podívejte se na pestrou nabídku švýcarských šicích strojů Bernina, s nimiž neprohloupíte.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *