S vánočním osvětlením rozzáříte celý váš domov

Zima už nám klepe na dveře a s ní i všemi oblíbený vánoční čas, ke kterému patří stejně jako cukroví a dárečky také vánoční dekorace, kterou nakupujeme a zdobíme jimi svoje domovy. Vánoce by ovšem nebyly těmi pravými Vánocemi, kdyby chybělo vánoční osvětlení – světelné vánoční řetězy, vločky i zvonečky. Světla bílé, barevné i blikající a třpytící se, i vy můžete mít takto krásně ozdobený interiér, ale také exteriér domu, protože stejně jako móda, tak i vánoční dekorace podléhá designovým trendům a na trhu je opravdu velké množství různých osvětlení i ostatní dekorace, která patří k vánocům. My vám teď poradíme, jak správně postupovat při výběru světel. Víme, že je ještě brzy, ovšem, jak se říká: „Kdo je připraven, není zaskočen“.

Kam světelnou vánoční dekoraci umístíte

Tohle je opravdu důležitý fakt a je potřeba si ho ujasnit ještě před samotným nákupem. Exteriérové osvětlení je o něco dražší, má to ovšem své opodstatnění, protože má jiné vlastnosti a je odolné proti vlivům počasí jako je vítr, mráz a sníh. V žádném případě byste neměli interiérové osvětlení používat k venkovní dekoraci, naopak to samozřejmě lze, ovšem za více peněz, což je podle nás zbytečné. Venkovní osvětlení by mělo mít bezpečnostní označení IP a mělo by tak být jeho používání venku bezpečné.  

Barva kabelu

K dostání jsou čtyři barvy nosného kabelu a to je zelená, černá, bílá a průhledná. Podle jeho barvy se můžete orientovat, k čemu se dekorace hodí. Zelený kabel je nejlepší na vánoční stromeček, černý na budovy tmavé barvy, nebo venkovní zábradlí, a bílý, či průhledný kabel použijte spíše na podklady světlé.  

Žárovka versus LED světelný zdroj

Vánoční dekorace s LED světelnými zdroji bývá dražší, ale má celou řadu výhod, do kterých se opravdu vyplatí investovat. Asi nejdůležitější výhodou oproti klasickým žárovkám je nízká spotřeba a dlouhá životnost. Takže i když je počáteční investice větší, tak ve finále vlastně ušetříte. Navíc LEDky se nezahřívají a nepraskají. Kromě LED zdroje a obyčejných žárovek existují na trhu ještě flash žárovky, které každých několik vteřin vydají záblesk. Ve většině případů je to například každá osmá žárovka na vánočním řetězu. Světelná dekorace pak působí efektem třpytu. Barvy světelných zdrojů jsou jen na vašem vkusu a výběru, protože v dnešní době je na trhu opravdu velké množství těchto vánočních osvětlení. Stejně jako barva, tak i délka vánočního osvětlení je na vás a také na tom, co přesně budete zdobit. Podle délky se také určuje množství světelných zdrojů.

Nezapomínejte na své bezpečí

Světelnou dekoraci kupujte raději v obchodech nebo na eshopech, které se tímto prodejem specializují. Na tržnicích můžete sice nakoupit levněji, ale mnohokrát zde nemáte záruku za zakoupené zboží a může se jednat o zboží necertifikované. Ve speciálních obchodech vám navíc rádi pomohou vybrat to pravé a poradí, co se hodí do interiéru a co lze zase využít ve venkovním prostředí. K těmto obchodům patří také kokiskashop.cz, která se prodejem vánočního osvětlení zabývá a najdete zde kromě skvělých světelných dekorací také zboží pro volný čas, sport i domácnost. Navštivte jejich stránky a uvidíte, že zde nakoupíte pohodlně a za skvělé ceny!