Rozdíly mezi ženským a mužským myšlením

Říká se, že rozdíly mezi oběma pohlavími se pomalu ale jistě stírají, avšak stále existují situace, kdy se muži i ženy zásadně rozcházejí v myšlení i konání. A do těchto situací se jistě již dostal každý z nás. Jsou to totiž momenty, které často stojí u zrodu nedorozumění či hádek.

1. Nemoc

Žena dokáže s chřipkou jít do práce, nakoupit, uvařit, uklidit, postarat se o děti a také o muže, který s rýmou už leží třetí týden na neschopence doma.

2. Balení

Zatímco v kufru muže najdete možná tak dvoje trenýrky či boxerky nebo jakékoliv jiné dotyčným oblíbené pánské spodní prádlo, kartáček, pastu a ručník, žena i na jeden den veze obrovský kufr, který obsahuje celý její šatník, veškeré kosmetické přípravky, fén, žehličku a deset párů bot. Nikdy totiž nevíte, kdy se bude něco hodit.

panske_spodni_pradlo

3. Výprava

Muž to má s vypravováním velmi jednoduché. Stačí si vzít svůj univerzální outfit, učesat se, vyčistit si zuby a může se jít. Pět minut čistého času. Ženy jsou mnohem rafinovanější. Sprcha, líčení, tvorba účesu a zejména vyzkoušení celého obsahu šatníku s nejrůznějšími kombinacemi je totiž práce minimálně na dvě až tři hodiny.

4. Nepořádek

Pánové mají obecně větší toleranci k nahromaděnému nepořádku než ženy. Zatímco někteří muži řeší úklid, až dojde čisté nádobí nebo v bytě není k hnutí, ženu může rozčílit i jedna jediná ponožka na zemi.

5. Komunikace

Je obecně známý fakt, že žena má mnohem vyšší potřebu si povídat než muž. Mnoho problémů pak vzniká tím, že žena se chce pouze vypovídat a postěžovat si, co se jí za celý den stalo, zatímco muž okamžitě hledá řešení a vylepšení všech situací.

6. Nakupování

Muž jde do obchodu pouze v případě, že opravdu něco potřebuje. Za tu danou konkrétní věc je ochotný zaplatit i dvojnásobek ceny, hlavně že ji má. Žena naproti tomu bere nakupování jako koníček a mnohdy přinese domů zcela nepotřebné věci – jen proto, že byly ve slevě.