Rodinná dovolená u Máchova jezera

Prázdniny jsou za dveřmi a vy ještě pořád váháte, kam vyrazit s dětmi na dovolenou? Zahraničí vás neláká, ale prázdniny si bez koupání a vodních radovánek nedovedete představit? Pak pro vás máme jednoduché řešení, a tím je Máchovo jezero.

Máchovo jezero je vlastně rybník, který založil Karel IV. Každý rok ho navštíví mnoho turistů jak v létě, tak i v zimě. A není se čemu divit, Máchovo jezero představuje skvělé zázemí pro rodinu s dětmi a navíc si zde můžete vybrat i z široké nabídky ubytování. Co všechno na Máchači dělat a jaké ubytování Máchovo jezero nabízí? Tak to se dočtete v článku.

Mnoho vodních radovánek

Rozloha jezera činí 284 ha, hráz je 9 m široká a 130 m dlouhá. V jezeře je až 5,5 miliónů kubíků vody a toto množství dělá z jezera opravdu skvělé místo k vodním radovánkám. Užijete si tady skvělé koupání, půjčíte si lodičky, projedete se na šlapadle nebo surfu. Od května do září jezero šněrují výletní patníky. A je taky ideálním místem pro všechny milovníky rybolovu.

hlavni-plaz-stare-splavy-02

Staré Splavy mají písečnou pláž

Jestliže chcete pár dní u jezera strávit i vy, měli byste si vybrat to nejlepší ubytování. My vám doporučujeme Staré Splavy. Jedná se totiž o významné rekreační středisko na břehu jezera, které je součástí města Doksy. Staré Splavy nabízí široké možnosti, jak trávit volný čas. Jsou i výborným místem pro všechny cyklisty a turisty. Pokud by vás samotné jezero začalo nudit, můžete vyrazit do jeho okolí. K prohlídce lákají zříceniny středověkých hradů Bezděz, Kokořín, Lemberk či Houska.

Nejoblíbenější pláží ve Starých Splavech je hlavní písečná pláž s pozvolným vstupem do vody. V areálu se nachází hřiště na nohejbal i volejbal. Děti si užijí vodních radovánek, zábavu na minigolfu i v lanovém parku, který se nachází v její blízkosti.

U Máchova jezera se ubytujte v chatkách

Ideálním místem k ubytování je pak rekreační středisko Elite. Chatky Máchovo jezero najdete asi 700 m od jezera a jsou opravdu výbornou volbou pro rodiny s dětmi, ale i páry nebo přátele.