Při kašli zvolte účinnou léčbu

Když člověk dostane kašel, je to pěkná otrava. Nemůžete spát, ani pořádně dýchat a přitahujete velkou pozornost lidí kolem sebe. Zvláště pak pokud cestujete MHD a chodíte do práce. Je to snad ještě horší než rýma, a to hlavně v noci. Jak s ním ale zatočit a který lék na kašel je tím nejlepším? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Jeho příčiny 

Při kašli se naše tělo brání a chce vlastně odstranit cizí tělesa i hlen z dýchacích cest a plic. Může se tedy jednat o kašel způsobený prachem i kouřem, který vdechujeme. Dojde k němu také v případě podráždění chemickými látkami, které vyvolají poškození sliznice. Vzniká i v důsledku probíhajícího nachlazení a bývá součástí respiračních chorob. Kašel může být součástí i jiného onemocnění, například astmatu. Kromě nachlazení je rovněž nejčastějším příznakem infekce horních dýchacích cest, která způsobuje otok a podráždění sliznice spojené s tvorbou hlenu.

Jak na suchý dráždivý kašel

Suchý a dráždivý kašel bývá velmi často způsobený zánětem nosohltanu, kdy nemocný kašle hlavně v noci. Při tomto typu je vhodné užívat takzvaná antitusika, což jsou léky proti kašli a někdy také antihistaminika. Příznaky tlumí poloha v polosedě. U zánětu vedlejších dutin bývá kašel nejčastěji v noci. I v tomto případě je pak dobré podávat sirup proti kašli, který dráždění zklidní a váš spánek nebude tak často rušen.

Vlhký kašel netlumte

U vlhkého kašle se vytvářejí hleny, které vás mohou někdy až dusit. Nejvhodnějším řešením je podávat přípravky, jež usnadňují vykašlávání a ředí vazkost hlenu. Není vhodné užívat antitusika, protože by se zastavilo odstraňování hlenu z průdušek a mohlo by dojít k prohloubení infekce.

Pomohou vám přípravky Vicks

Přípravky Vicks jsou vhodné pro suchý i vlhký kašel, na bolest hlavy, svalů i kloubů, na bolest v krku i ucpaný nos. Seženete zde pastilky i sirup proti kašli nebo horký nápoj, který vám určitě pomůže. Veškeré přípravky naleznete na http://www.vicks.cz.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *