Poznejte sílu bylinek na vlastní kůži

Bylinky patří do života lidí od pradávna. A není se čemu divit, dají se použít na mnoho neduhů. Navíc často rostou přímo v přírodě, a tím pádem jsou i snadno dostupné. Dnes je samozřejmě můžete pěstovat i na své zahrádce nebo v truhlíku na balkóně. Bylinky a jejich využití je široké, používají se nejen ke konzumaci, ale také na různé obklady i koupele. Vaří se z nich čaje i se přidávají do pokrmů. Kde všude je vhodné bylinky použít? Tak to se dočtete v následujících řádcích.

Přírodní léčitelství

Rýma, nachlazení, bolest hlavy, střevní potíže, bolesti svalů i kloubů. Tak to jsou stavy, které určitě každý z vás někdy zažil. Pokud nechcete hned užívat klasické léky z lékárny, vyzkoušejte účinek bylinek. Je pravda, že přírodní medicína je pomalejší, ale z dlouhodobého hlediska mnohem účinnější. Z bylin si můžete vařit čaje a používat je k obkladům bolestivých míst. Ve specializovaných prodejnách zakoupíte i různé bylinné kapky nebo směsi.

Použití v kuchyni

Bylinky nedodávají jídlu jen chuť a aroma, ale mají také blahodárný účinek na organismus. Přidávají se do polévek, využívají se při vaření příloh i k masu. V kuchyni by vám rozhodně neměl chybět petržel, pažitka nebo celer, který působí jako přírodní afrodiziakum, chrání tělo před mikroorganismy a pomáhá při chřipce i nachlazení. Navíc je velkým zdrojem vitamínů C, B, A, K a E. Při vaření ho lze používat čerstvý, ale také sušený.

Bazalka lékařská

Bazalka lékařská

Při přípravě masa použijte například tymián, bazalku, oregáno nebo rozmarýn. Právě rozmarýn zlepšuje prokrvení, posiluje paměť a zvyšuje soustředění. Je účinný při potížích s játry a žlučníkem. Nejvíce se hodí k tučnějším masům. Bazalka pomáhá při trávení i nervozitě, tymián zase potlačuje střevní potíže a nadýmání.

Vše o bylinkách, bylinkovo.cz

Je mnoho bylinek, které se dají použít jak při léčení některých nemocí, tak v kuchyni pro podtržení chuti. Jestliže byste se chtěli o bylinkách a jejich účincích i využití dozvědět více, stačí navštívit stránku bylinkovo.cz. Zde se o nich dozvíte mnohem více.