Poznejte na vlastní kůži účinky Kustovnice čínské

Kustovnice čínská neboli Goji či latinsky Lycium chinensis patří k jedněm z nejvýznamnějších plodů na naší planetě, a je považována za klenot čínské medicíny. Proto si v dnešním článku povíme něco více o jejích účincích i o tom, co všechno obsahuje.

Velké množství aminokyselin i stopových prvků

Plody Goji mají červenou barvu a dají se konzumovat jak syrové, tak v usušeném stavu. Sušená má chuť připomínající rozinky, třešně, brusinky a šípek. Nutričně obsahuje Kustovnice čínská 18 druhů aminokyselin a 22 stopových prvků, z nichž k nejdůležitějším patří zinek, železo, vápník, selen, fosfor a také germanium, které se v běžných potravinách nachází opravdu jen zřídka. Zároveň patří Kustovnice k velice silnému antioxidantu, díky kterému můžete při pravidelné konzumaci předejít předčasnému stárnutí, podpořit svou vitalitu a sexuální potenci. Měla by působit i jako afrodiziakum, podporovat celkový imunitní systém, mozkovou funkci, zlepšovat paměť a pomáhat při bolestech hlavy, snížit vysoký krevní tlak a podpořit tvorbu krve.

goji kustovnice cinska

V čínské medicíně je brána jako plodina, která působí proti rakovinovým buňkám v organismu, a to protože je bohatým zdrojem karotenoidů. Právě tato složka má schopnost vychytávat volné kyslíkové radikály a posilovat vnitřní orgány. Zejména ochraňuje játra, a pokud dojde k jejich poškození, napomáhá obnovení jaterních buněk. Užívaní Goji údajně zmírňuje i projevy lupenky a chrání naši pokožku před UV zářením. V plodech se vyskytuje lutein a zeaxanthin, takže užívání může zlepšit zrak. V neposlední řadě je vhodný pro lidi se stresovým zatížením i pro jedince, jež trpí nespavostí.

Zlepšete svůj zdravotní stav ještě dnes

Kustovnice čínská patří díky svým účinkům k takzvanému všeléku, a je dobré ji proto konzumovat jako doplněk stravy. Nejvhodnější by bylo jíst ji v čerstvém stavu, avšak to se podaří jen málokomu. Naštěstí je vhodnou formou také Goji sušená, nebo jako šťáva, džus, kapsle či prášek. Záleží jen na vás, jakou formu se rozhodnete konzumovat. Dávkování je individuální – ovlivněné věkem, pohlavím i hmotností.

goji

Jestliže hledáte kvalitní zdroj této čínské medicíny, pak vsaďte na značku HIMALYO, která nabízí nejlepší plody z výběrových sklizní.